В Україні розробили нові моделі боєприпасів для армії. Фото

29 вересня 2020 Фото
Share Button
Фото: Defense Express
Міністерство оборони України проводить Державні випробування нових українських боєприпасів до автоматичних та підствольних гранатометів, які раніше в нашій країні не виготовлялись.

Це гранати ВОГ-17В та ВОГ-40В – українські боєприпаси для автоматичних гранатометів типу АГС-17, КБА-117, КБА-119, а також підствольних гранатометів типу ГП-25, відповідно. Про це повідомляє Defense Express.

Гранати розробляли у київському Спеціальному конструкторському бюро “ВЕКТОР-В” (СКБ “ВЕКТОР-В”), яке було створено у 2018 році. В основі українських боєприпасів лежить новий підривник ВМГ-МВ розробки СКБ “ВЕКТОР-В”.

За словами розробників, новий підривник є універсальним і завдяки своїм компактності, надійності та експлуатаційним характеристикам використовується в усіх типах боєприпасів до автоматичних та підствольних гранатометів, що розробляються СКБ “ВЕКТОР-В”, в тому числі і тих, що відповідають стандартам НАТО.

Зазначається, що нові українські гранати ВОГ-17В та ВОГ-40В вже відомі в українському війську. Зокрема, до цього часу вже були проведені визначальні відомчі випробування, які засвідчили високі тактико-технічні та експлуатаційні характеристики боєприпасів з тавром “Made in Ukraine”. За їх результатами постріли ВОГ-17В та ВОГ-40В від СКБ “ВЕКТОР-В” були допущені до експлуатації в Збройних силах України.

Також у компанії повідомили, що тактико-технічні характеристики нових українських боєприпасів в цілому відповідають радянським боєприпасам, що зроблено спеціально для того, щоб без змін можна було використовувати існуючі типи гранатометів та таблиці стрільби до них. Однак нові українські боєприпаси забезпечують кращі параметри по точності та кучності стрільби – завдяки технологічності виробництва та застосуванню сучасних матеріалів, а також стабільних вибухових речовин європейського виробництва.

Фото: Defense Express

Відтак, налагодження серійного виробництва нових українських боєприпасів до автоматичних та підствольних гранатометів дозволить реанімувати декілька українських підприємств, які до цього часу знаходились на межі виживання та надати роботу сотням українців. В українських боєприпасах від СКБ “ВЕКТОР-В” майже всі комплектуючі (окрім вибухових речовин) виготовляються в Україні, однак в компанії працюють над тим, щоб вже невздовзі 100% комплектуючих були українськими.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі