На Прикарпатті затримали чоловіків, які шукали 500 осіб для створення “Республіки Україна”

13 березня 2022, 04:02 Кримінал
Share Button
Фото: ілюстративне
Окрім цього, за планом ці 500 осіб мали брати участь у захопленні адмінбудівель.

Як повідомляє пресслужба прокуратури, двоє спільників підтримували антиконституційні ідеї федералізації України та створення Федеративної Республіки Україна шляхом відокремлення від держави Україна окремих її областей.

Злочинні наміри включали організацію «національних зборів», які повинні були висунути вимоги про усунення з посад осіб у вищих та місцевих органах державної влади, а також проведення псевдовиборів і утворення «рад».

Вони підбирали та залучали в різних областях України осіб з числа колишніх військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, які повинні вчинити захоплення будівель органів державної влади, мостів, вузлів комунікацій, транспортних засобів, сховищ, насильство щодо представників влади та інші дії, що здатні привести до захоплення та блокування органів державної влади в окремих регіонах України.

Зокрема, спільники підшукували на території західних областей України близько 500 осіб з досвідом ведення бойових дій для захоплення адміністративних будівель.

Крім того, змовники створили та очолили громадські організації для розповсюдження публічних закликів та матеріалів щодо популяризації ідей федералізації України та поширення проросійської пропаганди.

Під процесуальним керівництвом Івано-Франківської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом змовникам за спробу організації насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади в західних областях України (ч. 1 ст. 109 КК України).

Досудове розслідування щодо них здійснюють слідчі Управління СБУ в Івано-Франківській області.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі