Пожежа із зони ЧАЕС сягнула 100 га: відео

05 квітня 2020 Відео, Кримінал, Львів
Share Button
Вогнеборці продовжують боротися з пожежею, яка виникла у Чорнобильській зоні. Вогонь поширився і загалом палає більше 100 гектарів. Як це часто буває, спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева. Про це повідомив в.о. голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов.

Крім того, відомо, що в центрі пожежі радіація вище норми. Показники приладу становлять 2,3 при нормі 0,14. Але така ситуація тільки в осередку пожежі.

“На жаль, руки в нас зазвичай доходять до реформ лише тоді, коли трапляється біда. Проблема підпалів трави несвідомими громадянами навесні та восени  давно вже стоїть дуже гостро. Втім, штраф за таке порушення досі складає лише 175 грн. І кожен рік ми бачимо одну й ту саму картину – в усіх регіонах палають поля, очерет, ліси. Це варварство необхідно нарешті вже припиняти. На першому ж засіданні парламенту депутати мають суттєво підняти штрафи за підпал трави. За відсутність маски зараз вас можуть покарати на 17 тисяч гривень. А за підпал, який може забрати чиєсь життя (як вже недавно відбулося на Житомирщині), штраф мізерний”, – пише Фірсов у Facebook.

В той же час, за повідомленням ДСНС, станом на 13:30 5 квітня у Зоні відчуження  продовжується гасіння двох осередків, а саме: між с. Володимирівка та с. Жовтневе Котовського лісництва на площі близько 20 га. До гасіння залучено 124 чол. та 28 од. техніки, в тому числі 2 літаки АН – 32П та вертоліт МІ – 8. Авіацією ДСНС здійснено 17 скидів води (64 тонни).

Поблизу с. Рагівка Котовського лісництва (41 квартал) на площі близько 5 га. До гасіння залучено 14 чол. та 4 одиниці техніки.

Нагадаємо, 4 квітня о 13:22 до ДСНС надійшла інформація, що в Зоні відчуження тпоблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі