СБУ викрила схему незаконного ввезення в Україну зенітно-ракетних комплексів С-125

28 жовтня 2020 Кримінал, Фото
Share Button
Фото: СБУ
Служба безпеки України викрила схему незаконного ввезення до нашої країни трьох зенітно-ракетних комплексів радянського виробництва на понад 110 мільйонів гривень.

Як встановило слідство, представники вітчизняного комерційного підприємства у сфері оборонної промисловості організували протиправну схему імпорту озброєння без сплати обов’язкових платежів до держбюджету. Фігуранти незаконно застосували преференцію нібито ввезення продукції для Збройних Сил України.

Для цього вони внесли недостовірні відомості до митної декларації під час митного оформлення товару, повідомляють у пресслужбі СБУ. Також для незаконного переправлення продукції через державний кордон ділки використовували реквізити афілійованої компанії з ознаками фіктивності, зареєстрованої в одній з європейських країн.

Фото: СБУ

Відтак, оборудка з митним оформленням завдала збитків держбюджету на понад 20 мільйонів гривень.

Однак дані зенітно-ракетні комплекси не потрапили до українського війська. Оскільки фігуранти складали їх на території однієї з логістичних баз підприємства у Київській області. За попередньою інформацією, частину незаконно ввезеного озброєння було реекспортовано за кордон.

Відомо, що під час обшуківправоохоронці виявили документи, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та інші предмети, які підтверджують протиправну діяльність.

Наразі триває досудове розслідування та встановлюються усі обставини правопорушення.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі