У баках було пальне, вантаж без перенавантаження: у поліції назвали основні версії аварії літака у Львові

07 жовтня 2019 Кримінал, Львів
Share Button
Фото: ДІЛО
Сьогодні, 7 жовтня, у поліції розповіли про деталі розслідування обставин аварійної посадки літака АН-12.

Про це повідомляє журналіст ІП «Діло».

Заступник начальника слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції Андрій Кумечко повідомив про те, що одразу було зрозуміло – на борту є ті, хто вижив.

«У п’ятницю, 4 жовтня, о 7:26 на лінію 101 поступило телефонне повідомлення від одного з членів екіпажу, який вижив, про те, що вони здійснили аварійну посадку, впав літак, сталася авіакатастрофа.  Силами ДСНС було евакуйовано-забрано трьох живих членів екіпажу і тіла двох вже трупів. Три особи, які загинули, були знайдені за межами самого літака. Тіла були понівечені.  Оскільки ми не знали, скільки людей було у літаку, службою ДСНС було прийняте рішення про розвантаження даного літака», –  розповів Кумечко.

Літак перевозив поперечні підсилювачі дверей та даху для автомобілів Renault. Це такі металічні планки, по яких ходять дверцята.

Зі слів поліцейського, літак планово заходив у Львів.

«З самої Іспанії був заданий такий курс. У Львові він мав дозаправитися і летіти до Туреччини. Були версії про те, що можливо літаку не вистачило пального. Цю версію відкидаємо, бо ми вилучили ще залишки пального. Баки були пробиті від удару і рятувальники залили все піною, щоб не було вибуху. У суботу вилучили, злили з літака таку кількість пального, яку б повністю вистачило, щоб долетіти того кілометру до посадкової смуги», – зазначив Кумечко.

Авіакомпанія пояснила поліцейським, що вантажопідйомність цього літака становить 20 тонн, а вантажу було 10 тонн. Слідча група разом з експертами буде ще раз переважувати все, щоб бути впевненим, що цифри у документах збігаються з реальними показниками.

«Три особи перебувають в лікарні. Їхній стан важкий і середньо важкості. У суботу був слідчий у них, однак стан двох був такий, що не могли ще надавати свідчення. Одна особа усно при спілкуванні повідомила, що не розуміє, що сталося. Але офіційно ще не було нікого з них допитано. Загинули пілоти, а вижили ті, що не основні у керуванні літаком. 5 тіл було доставлено в обласний морг. Розтини тіл проведені. На даний момент три тіла повернуті родичам для захоронення. Також сьогодні одне тіло буде повернуто. Ще одне тіло дуже пошкоджене, якщо родичі будуть згідні забрати, то заберуть», –  уточнив Кумечко.

«На даний час порушено кримінальне провадження за Статтею 276, частина 3. Створена слідча група і слідчим висунуто чотири версії: помилка пілота, помилка командно-диспетчерського пункту, погоді метеумови та, можливо, несправність самого літака. Нами проведено обшук літака і вилучено аварійний самописець, який скерований на відповідні дослідження та експертизи. Розшифровки ще не надійшли. Вони цілі і непошкоджені. Вилучено всю документацію, яка збереглася у літаку, ми розуміємо, що це документи на іспанській мові, будемо перекладати. Призначені ряд експертиз, які і встановлять причину того, що відбулося. Тривають слідчі дії», – повідомив Кумечко.

Нагадаємо, зранку, 4 жовтня, біля львівського аеропорту аварійно сів літак. П’ятеро людей загинуло. Відомі імена загиблих. Літак, який розбився під Львовом, раніше потрапив у скандал на Закарпатті.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі