У Львові масово крадуть автономери: що робити і в чому небезпека

Share Button
У Львові почастішали випадки крадіжок автомобільних номерів. Так, днями, в районі Левандівки, на вулиці Калнишевського, в одну ніч відкрутили одразу п'ять таких.

І що цікаво, біля деяких з них, під автощітками, зловмисники залишили номери телефонів, за якими, їх, мабуть можна було знайти. Однак, вранці, коли водії помітили крадіжку, на місце відразу викликали поліцію, потерпілі написали відповідні заяви і на тому все скінчилося.

«Два роки я ставив машину під нашим будинком. І що казати, новобудова, місце людне, а тепер, як бути, і  чи маю право я їздити, чи ні, невідомо, мені щодня дітей треба у школу возити. Ніхто нічого не робить.  Ще поліцейські порадили звернутися у Залізничний райвідділ, взяти довідку про втрату номерного знаку. Я пішов, мені повідомили, що в них є 15 днів на розгляд заяви, жодної довідки ніхто не дав. Але ж якщо крадії залишили телефонні номери, то їх же можна було виявити «по гарячих слідах», –  розповідає потерпілий Андрій С.

Відтак,  ми звернулися за порадою до правника Віталія Коростильва, який нам повідомив, що в поліцію звернутися треба обов’язково, але  правоохоронці, зазвичай, не будуть ставитись до цього надто серйозно, бо в кожного слідчого на рік буває до 600 подібних кримінальних проваджень, а є речі набагато складніші – розслідування вбивств чи інших важких злочинів.

«В той же час людина не може їздити без номерів, її будуть штрафувати, тому краще одразу зайнятись тим, аби виготовити новий. Але можу всіх заспокоїти –  такі злочини не можуть завдати водієві великої шкоди. Якщо вимагають викуп, то краще зігнорувати і не платити злочинцям. Якщо повішають крадений номер на іншу машину, наприклад, теж на  викрадену, то це не страшно. Бо все одно буде виявлено неспівпадіння за маркою машини, кольором і т.д. Погано, коли крадуть номери з «євроблях», бо у Львові ти ніде не зробиш польських чи німецьких номерів”, – розповів адвокат.

Ще можна спробувати пошукати втрачений номер самостійно, у закинутих місцях, біля підвалів чи на горищах. Шахраї, коли не отримують викуп,  їх попросту викидають. Або ж це могли бути прості хулігани, які це зробили заради розваги.

«Аби не наражатися на штрафи, слід знати, що водій авто не може їздити з одним номером. В першу чергу треба звернутися в поліцію. Коли ви написали заяву, треба мати про собі копію такої, і бажано в той же день, і навіть тим же ато  поїхати замовити  нові номерні знаки з позначкою «дублікат», – додала речниця патрульної поліції Львівської області Катерина Рибій.

Можливо, маючи при собі довідку про втрату, хтось і ризикне їздити без номера ще пару днів, не попадаючи на очі поліції, але все-таки краще перестрахуватись, адже існує безліч приватних компаній, де  дублікат можна виготовити протягом десяти хвилин і обійдеться це від 250 до 500 гривень за один. Також за цією послугою можна звернутися до територіального сервісного центру МВС.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі