У Росії засудили двох кримських татар до 11 років ув’язнення за участь у «Хізб ут-Тахрір»

11 лютого 2022, 19:10 Кримінал
Share Button
Фото - з відкритих джерел
Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив двох громадян України до 11 та 11,5 року позбавлення волі за участь в організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною.

Про це повідомили омбудсменка Людмила Денісова та організація «Кримська солідарність».

64-річного кримського татарина Зекір’ю Муратова засудили до позбавлення волі на 11,5 років. Прокурор вимагав для нього 12 років ув’язнення з обмеженням свободи переміщення на 1,5 року. Муратов має інвалідність третьої групи.

За даними Денісової, у нього є захворювання опорно-рухового апарату, а також – хронічна гіпертонія та стенокардія. Він раніше переніс декілька операцій. Улітку 2021 року Муратов перехворів на коронавірус у слідчому ізоляторі.

А Вадима Бектемирова засудили до 11 років у колонії суворого режиму. Перші 3 роки він проведе у в’язниці. Прокурор також просив для нього 12 років. Бектемиров — магістр зі спеціалізації «Ісламські навчання» факультету арабської літератури та гуманітарних наук.

До затримання він підтримував сім’ї політв’язнів, організовував передачі арештованим кримським татарам, мусульманам, відвідував судові засідання з політично мотивованих справ.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі