В Україні викрили понад 20 виробників та продавців дитячої порнографії

14 січня 2022, 19:09 Кримінал
Share Button
Фото: Офіс генпрокурора
Правоохоронці організували спецоперацію «Павутина».

Як повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора, майже по всієй території України провели спецоперацію, мета якої – боротьба з дитячою порнографією.

У рамках спецоперації «Павутина» правоохоронці викрили 23 особи, які займалися виготовленням та поширенням порнографії за участі дітей.

Відтак, стало відомо, що жителька Черкас знімала порнографію за участі своїх доньок. Одній шість, другій – вісім років. Жінка продавала матеріал у інтернеті, а також пропонувала знайомому вступати в інтимні стосунки з її доньками за певну оплату.

Обом зловмисникам обрали запобіжний захід у формі тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Крім того, правоохоронці заявили, що викрили чотирьох мешканців Одеси, які завантажували та продавали протиправний контент на закритих форумах, а також мешканців Івано-Франківщини, Донеччини, Житомирщини та Закарпаття, які розповсюджували дитячу порнографію в інтернеті.

Загалом правоохоронці провели 27 обшуків, під час яких вилучили понад 10 терабайтів протиправного контенту та комп’ютерну техніку, наразі тривають експертні дослідження.

Слідчі відкрили 20 кримінальних проваджень, серед них:

  • торгівля людьми (ст. 149 Кримінального кодексу України — до 15 років позбавлення волі з можливою конфіскацією майна);
  • зґвалтування (ст. 152 Кримінального кодексу України — до 15 років позбавлення волі);
  • сексуальне насильство (ст. 153 Кримінального кодексу України — до 15 років позбавлення волі);
  • вчинення дій сексуального характеру з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку (ст. 155 Кримінального кодексу України — до 8 років позбавлення волі з можливим позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років);
  • розбещення неповнолітніх (ст. 156 Кримінального кодексу України — до 8 років позбавлення волі з можливим позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років);
  • ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів (ст. 301 Кримінального кодексу України — до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років);
  • одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, виготовлення, збут і розповсюдження (ст. 301-1 Кримінального кодексу України — до 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років).
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі