У Польщі затримали українця, який прийняв іслам і планував теракт

10 грудня 2019 Кримінал
Share Button
Фото ілюстративне
Агенція внутрішньої безпеки Польщі затримала українця Максима С., який, за даними спецслужб, планував підірвати замінований автомобіль під торговим центром у місті Пулави.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на RMF24.

За словами начальника люблінського відділу прокуратури Мачей Флоркевича, українець  два місяці тому перейшов в іслам, прийнявши ім’я Мохамед, і готував теракт. Він зустрічався з кількома людьми, які могли допомогти йому в реалізації плану, збирав різні речовини, шукав в інтернеті контент, пов’язаний з виготовленням вибухових пристроїв. Також він збирався купити автомобіль, який міг бути використаний для теракту.

Агенція внутрішньої безпеки встановила, що чоловік знайомився з матеріалами терористичного характеру, а про свої плани розповідав колегам та особам зі свого оточення.

Будучи у Варшаві, чоловік тісно спілкувався з іноземцями, які за радикальний підхід до ісламу. Він підтримував зв’язки з вихідцями з Таджикистану, а також громадянами Російської Федерації чеченської національності.

Українець був затриманий 4 грудня, з 6 грудня тимчасово заарештований. Йому загрожує до 5 років в’язниці.

Співробітники Агенції внутрішньої безпеки також обшукали місця проживання тих іноземців, з якими Максим С. підтримував контакти.

Читайте також: У Польщі знайшли мертвими двох українців

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі