На Львівщині спотворили пам’ятку археології національного значення

04 травня 2020 Культура
Share Button
У селі Дуброва, впритул до Стільського Городища, майже 2 тижні ведуть будівельні роботи: проводять масштабні насипи ґрунту та встановлюють фігуру Матінки Божої.

Про це поінформували у Facebook-спільноті «Львівське Опілля», роботи не є санціонованими ані місцевою ОТГ, ані відповідальними за збереження історичної спадщини органами обласної влади. При цьому жодної реакції з боку обласної влади досі немає.

Такі роботи спотворюють унікальний вигляд середньовічного городища VIII-X століття. Городище – історико-культурний заповідник, пам’ятка археології національного значення.

Львівський активіст опублікував фото – впритул до пам’ятки вже зробили насип, бетонні сходи та встановили сакральну споруду.

«Ми здивовані, що органи, які повинні контролювати збереження пам’яток – не втрутилися протягом двох тижнів та не реагують зараз. І вимагаємо розслідування, реакції та збереження унікального вигляду пам’ятки. Ми не проти нових сакральних об’єктів, проте такі об’єкти не повинні знищувати історичну спадщину України», – йдеться у дописі.

Довідково.

Стільське Городище – столиця середньовічної Білої Хорватії. Біла Хорватія (прадавня батьківщина сучасної Хорватії) – це колись велика країна на території Прикарпаття. І саме це село було її столицею. Тут вирувало життя у VIII-X столітті.

Збереглися чимало пам’яток історії: скелі, печера, підземні лабіринти. Площа міста, за даними досліджень, становила 250 гектарів, що свідчить про значний культурний розвиток слов’янського населення.

«Стільке Городище» – пам’ятка археології національного значення. У 2015 році Стільське Городище стало історико-культурним заповідником.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі