На Львівщині знищили ще одну мозаїку художника Патика

03 грудня 2019 Культура, Львів
Share Button
У м. Новий Розділ Львівської області знесли кінотеатр, збудований 1985 року. Разом було знищено круту мозаїку на тему кінотворів Довженка та інтер’єрний розпис авторства Володимира та Остапа Патиків.

Про це на сторінці у соцмережі повідомляє спільнота «Допоможи нам врятувати українську мозаїку».

Зазначається, що кінотеатр був важливою складовою ансамблю міста, зважаючи на надто вже малі масштаби самого міста.

Читайте також: У Львові назвали мозаїки, які не можна знищувати

«Було б цікаво послухати офіційних представників міста Новий Розділ, та й мешканців», – йдеться в дописі.

Нам надійшло повідомлення про знесення у м. Новий Розділ, Львівської обл. кінотеатру збудованого у 1985 році. Разом було…

Gepostet von Soviet Mosaics in Ukraine am Montag, 2. Dezember 2019

«Очевидно, що знову ні будівля, ні панно, не мали статусу пам’ятки! Чому вона не була включена до реєстру? Також мозаїка точно не підлягала під дію закону про декумунізацію, оскільки не несла жодної тоталітарної символіки! Натомість навпаки, мала український національно-патріотичний характер! Це видно як з назви, що є цитатою зі слів Кобзаря, так і з синьо-жовтих кольорів, і з національних строїв та символів України!», – пише активіст та волонтер Богдан Зятик та вимагає очільників області відреагувати на це варварство, і вжити необхідних заходів для притягнення винних до відповідальності та недопущення знищення українського мистецтва в майбутньому.

У Новому Роздолі цієї ночі зруйнували кінотеатр "Україна" з мозаїчним панно "Наша дума, наша пісня, не вмре не загине……

Gepostet von Богдан Зятик am Dienstag, 3. Dezember 2019

Нагадаємо, інспекція ДАБК у м. Львові виявила порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності на об’єкті реконструкції будівлі магазину «Океан».

Компанія забудовника сплатила всі необхідні штрафи, та зобов’язалася відновити мозаїку з рибками, і тільки потім продовжити інші роботи з будівництва на ділянці.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі