У День Незалежності вулицями Львова їздитиме старий трамвай

21 серпня 2019 Культура, Львів
Share Button
Фото: Вікіпедія
24 серпня містом Лева курсуватиме старий трамвай. Він стане однією з цікавинок в день народження України.

Про це пише Урядовий кур’єр.

Львівському трамваю та електрифікації міста виповнилося 125 років. Тоді – 1894 року – львів’яни, які звикли користуватися послугами візників, нове транспортне диво зустріли не надто схвально та привітно. Тож закидали перший трамвай яйцями й помідорами. Та з роками електротранспорт усе-таки припав до душі мешканцям міста Лева. Більше того, його навіть стали оспівувати (як ото «Піккардійська терція» про трамвай двійку, – ред.).

1943 року з польського міста Тарнів до Львова доправили вагон Sanok SW1. Нині йому вже минуло понад сто літ. Але працівники комунального підприємства «Львівелектротранс» вирішили до Дня Незалежності України зробити львів’янам і гостям міста приємний дарунок – відремонтувати старий трамвай та пустити його вулицями обласного центру. Переобладнали не лише застарілі системи, а й полагодили колісні пари та пневмосистему гальмування й частково кузов.

Про зовнішній вигляд ретровагона теж подбали – перефарбували у синій та кольору слонової кістки. Стверджують, це відповідає кольоровій гамі та лівреї, що були офіційними на той час у Львові.

 

Щоб бути у курсі новин, підписуйтесь на сторінку «Діла» у Фейсбуці

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі