У дерев’яному храмі на Львівщині відтворили іконостас за технологією 3D-мапінгу

27 листопада 2021 Культура, Львів
Share Button
Фото: ЛОДА
Основною ідеєю відеомапінгу є проілюструвати те, як могли виглядати втрачені елементи давнього іконостаса. Старі ікони храму зараз перебувають у Львівському музеї народної архітектури та побуту. 

Дерев’яний храм Архістратига Михаїла, що є пам’яткою архітектури національного значення, збудований у 18 столітті. У церкві іконостасу наразі немає, але завдяки 3D-мапінгу його можна побачити, інформує пресслужба ЛОДА.

“Це вперше в Україні за допомогою сучасних 3D технологій, використовуючи світло та звук, відвідувачам демонструють втрачені деталі церковного іконостасу. Церква Архістратига Михаїла є дуже особливим, намоленим місцем. Переступаючи її поріг відчувається неабияка духовна сила та енергетика. Зцілюєшся душею в такі моменти. Знаходиш відповіді на всі запитання. І тому так важливо популяризувати нашу сакральну спадщину, привертати увагу до таких красивих, давніх церков, реставрувати їх і берегти, перетворювати в місця паломництва, в культурні та туристичні магніти. Нам є за що подякувати організаторам заходу”, — розповіла директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Проєкт “Михайлівська церква в Комарно: до основ” — це авторська інтерпретація історії церкви, збудованої ще у 1730 році. Зараз храм не діє, відправи припинилися у 1924 році.

Автором 3D-мапінгу є креативна продакшн-студія “Kurbas Pro”, а головний художник – Володимир Стецькович.

“Цей проєкт – це один із найкращих прикладів, як з мінімальними затратами й, що найголовніше, без втручання в автентику, зберігати й показувати, який великий спадок ми дістали від наших предків. Ці п’ятнадцять хвилин історії, де минуле поєднується з майбутнім, неоціненні” — зазначила авторка ідеї та координаторка створення відеомапінгу, директорка історико-культурного заповідника “Давній Звенигород” Наталя Войцещук.

Сьогодні, 27 листопада, для всіх охочих у Комарно відбудеться презентація відеомапінгу о 17:00 та 18:00 год. Участь безкоштовна. Для детальнішого ознайомлення та реєстрації варто перейти за посиланням.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі