Дар’я Озерна

Дар’я Озерна

біологиня

Як пережити зимові свята

Share Button
Ілюстративне фото
Як пережити зимові свята – питання, яке зараз нас усіх бентежить.

Про це у своєму радіоблозі «ФізКультура» на UA: Радіо Культура розповідає знана блогерка та біологиня Дар’я Озерна. «Я знаю все про людське тіло», – стверджує вона.

По-перше, слід усвідомити, що свята – це певний стрес: підбиття підсумків року, довгі списки справ і покупок, поїздки на свою малу батьківщину чи в далекі краї, вечірки та бенкети, де багато людей.

Речі загалом хороші, але на рівні тіла вони все одно є факторами стресу. Тому під час свят і після них можна відчувати певну втому, почуття спустошеності, апатії чи тривожності, навіть болю в серці.

Зрозумійте, не все погано насправді, люди поруч не винуваті. Вам тривожно і не по собі саме через стрес. Тож намагайтеся спростити свої передсвяткові плани до  комфортного для вас рівня. І більше розслаблятися, аніж бігати і щось робити.

По-друге, не переїдайте. Німці кажуть, що навіть той, в кого стадо баранів, на обід з’їдає одну котлету. Свято не означає, що  в нас зросли витрати калорій, скоріше за все, вам потрібно від 1500 до 2000 калорій на добу, якщо ви не будете тренуватися або багато танцювати чи гуляти пішки у швидкому темпі. Їжа, спожита разом, важливий атрибут соціальних стосунків. Але річ тут не в кількості і не в різноманітті, а в спілкуванні за столом. Їжте менше.

Третє – не треба зловживати алкоголем. Немає безпечної дози алкоголю, орієнтуйтесь на кількість його, а не на своє сп’яніння. І пам’ятайте: споживати алкоголь заборонено вагітним жінкам, людям, які за кермом автомобіля, і тим, що п’ють антибіотики.

Четверте – це безпека. Не сідайте за кермо напідпитку, уникайте переохолодження, в тому числі не грійтеся алкоголем на вулиці. Будьте обережні з феєрверками, а краще не запускайте їх – це може зашкодити людям, що воювали, а також тваринам і довкіллю.

П’яте. Що ж безпечно і добре їсти за святковим столом. Корисне – це оселедці, гарбузи, квашена капуста, борщ, сало, яблука і мандарини, горіхи, холодець, печена птиця, сирники, фруктове желе, червоне вино і багато води.

А шкідливе, це: ковбаси, майонез, так звані салати, де що завгодно, тільки не овочі, пампухи, пиріжки, торти, горілка, солодкі газовані напої і таблетки для покращення травлення.

Нехай свята минають легко і радісно!

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі