Забрати Києво-Печерську лавру у МП. На сайті президента зареєстровано петицію

18 квітня 2020 Культура
Share Button
На Офіційному інтернет-представництві президента України з’явилася електронна петиція про розірвання договору оренди Києво-Печерської лаври УПЦ МП та передачу її у використання Православній церкві України.

«Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальною православна церквою на території України. У свою чергу, Українська православна церква Московського патріархату не є автокефальною православною церквою на території України», – йдеться у петиції.

Наголошується, що високі церковні ієрархи УПЦ МП неодноразово вчиняли дії, спрямовані проти українського народу.

З огляду на це, використання Києво-Печерської лаври Московським патріархатом слід припинити, розірвавши договір оренди, вважає автор петиції.

У документі перераховуються численні висловлювання ієрархів УПЦ МП проти України та її незалежності.

«У листопаді 2008 року митрополит Онуфрій публічно заявив, що Голодомор 1930-их років український народ «заслужив» сам. 5 серпня 2014 року митрополит Онуфрій в інтерв’ю власній пресслужбі виступив із засудженням антитерористичної операції на Донбасі, а також відмовився визнавати причетність керівництва РФ до дестабілізації ситуації на Сході. Російських терористів-найманців священнослужитель називає не інакше, як «наші одновірці та брати», а проведення АТО – «братське кровопролиття», – зазначається в петиції.

Нагадується, що 18 березня 2016 року в Криму відзначили «День возз’єднання Криму з Росією» і від імені УПЦ МП в урочистостях узяв участь благочинний Севастопольського округу Кримської єпархії протоієрей Сергій Халюта.

На думку автора петиції, Києво-Печерську лавру слід передати Православній церкві України.

«Константинопольська церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії», – наголошується в документі.

Петиція була створена 15 квітня і вже набрала майже 10 тис. голосів.

Читайте також: ПЦУ приймає онлайн-записки за здоров’я та за упокій

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі