Як у Львові РПЦ гостює у БПП

27 жовтня 2019 Львів
Share Button
Фото Євген Міклушка
Під час свого розслідування журналісти ІА Діло з’ясували, де у Львові знаходиться приватна церква, яким майном володіє РПЦ та у будинку якого політика живе голова Московського Патріархату на Львівщині.

«Важко повірити, але за цими стінами знаходиться церква. Тут щодня проводять богослужіння, на нестачу прихожан жалітись теж не варто. Ось так у Львові між вулицями Герої УПА та Антоновича працює приватна церква. Та журналістам із камерою сюди не можна, перед нами зачинили двері.

Згідно з офіційними даними, власниками приміщення є священник Володимир Шарабура та підприємець Інга Дунаєва. Зовсім нещодавно саме ця церква опинилась у центрі скандалу. Місцеві ЗМІ писали про розбудову храму без відповідних документів,» – розповідає у своєму розслідуванні журналіст Євген Міклушка.

 

 

Цю інформацію нам підтвердили в міському ДАБІ. І справді, з якого це дива церква, чи наближені до неї бізнесмени, мають дотримуватись людських законів? Офіційно, настоятель цього храму майна не має, а релігійна громада церкви зареєстрована за адресою: Львів, Снопківська 37/3. Але і там перед носом журналістів знову зачиняють двері.

 Скажіть, будь ласка, яке Ви маєте відношення до Православної церкви? – Пряме. – А Ви там працюєте? – Працюю. – І Ви тут живете? – А шо Ви вже знімаєте? – То він мене знімає. – Вибачте. – А Ви тут живете?… То може хоч представитесь? – жіночка, що проживає у цій квартирі, не виявилась багатослівною.

Так ми і не дізнались, що ж насправді будують над церквою. І чи взагалі потрібно щось будувати церковній громаді, в якої і без того нерухомості вдосталь?

У цьому будинку на вул. Драгоманова – квартира, площею понад 80 квадратів. Вона належить РПЦ. До речі, церкві її  – пожертвували. Раніше вона належала покійній Аношкіній Тамарі Георгіївній. Одразу згадуємо історію з Дрогобичем. Дізнатись, хто ж тут насправді живе – не вийшло, на місці нікого не застали, а зі слів сусідів – квартира пустує. Однак двері – поміняні, встановлено дзвінок з камерою. Таке житло в центральній частині міста, навіть без будь якого ремонту, може коштувати близько 100 000 доларів США.

А ще в РПЦ – квартира в новобудові на вул. Олени Степанівни.

А на сусідній вулиці – квартира, що належить митрополиту Львівському і Галицькому Філарету, в миру – Сергій Іванович Кучеров.

По-простому, він старший на Львівщині від Московського патріархату. Квартира теж в новобудові, на 92 квадрати. І в ній, зі слів сусідів, ніхто не мешкає. ЗМІ писали, що Кучеров фактично проживає в особняку, на вулиці Пасічній.

Згідно з даними реєстру речових прав – цей будинок належить Роману Васильовичу Горбаню. А це – голова Жовківської райради, що балотувався від Блоку Петра Порошенка.

Роман Горбань, голова Жовківської райради Львівської області

– Хотіли вас розпитати, а хто саме там проживає? – А то мої друзі. То не має значення. Я маю мати особисті якісь секрети? – Ви маєте право. – Я Вам говорю, то є мої друзі. – А давно вони проживають в цьому будинку? – Ну трошки проживають, я не пригадую, з якого року, десь років 7.

Цікаво, чоловік балотувався від БПП, підтримує і цю політсилу, і їхні лозунги, а який це друг мешкає в його будинку – розповідати не хоче.

– А в будинку, який належить Вам, проживає Філарет? – А яке то має значення, кому я його здав? – То Ви здали, чи Ви… – Ну, я кажу, кому я його віддав, шоб його доглядали. – Нам просто цікаво було, ми вирішили перепитати. – Ну, то я Вам кажу, так, я віддав, а шо тут? Він до мене звернувся, бо знав, шо в мене там є житло, чи там хтось проживає. Я його віддав, шоб його там доглядали, – додав Роман Горбань.

От Вам і Мова, Віра, Армія по-львівськи. Ну справді ж, не виганяти з дому друга через такі речі. Тільки навіщо це приховувати? А особняк – справді шикарний.

310 квадратів. Чудове розташування: навпроти парк, до центру – рукою подати. І величезний гараж, щоб можна було запаркувати усі автівки. А згідно з базою даних МВС – у Філарета їх три. Старенький мікроавтобус марки «Фольксваген», не старенька «ніссан тіана» бізнес-класу та мікроавтобус «Фольксваген Мультівен», теж бізнес-класу. Його ми, власне, помічаємо на подвір’ї. А ще позашляховик «Ніссан Патроль», і новий паркетник, оформлені на пов’язаних зі священником людей. Не погано, навіть за мірками успішних бізнесменів. Що ж казати про священника?

Чи погодиться на інтерв’ю з нами очільник РПЦ на Львівщині – дізнаємось згодом, бажання зустрітись і поговорити з ним про скромність ми задекларували ще за тиждень до ефіру цієї програми. А поки готуємо для Вас нове розслідування про схеми видурювання квартир в самотніх людей, – пише Євген Міклушка.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі