Львівський активіст обікрав студентів

22 січня 2020 Львів
Share Button
Віктор Палас. Фото ІП "Діло"
Уже звичними для українського суспільства стали зміни, які грядуть після кожних виборів президента та парламенту. Як відомо, кожна нова мітла мете по-своєму, відтак багато чиновників як в столиці, так і на місцевих рівнях опиняються у зоні ризику звільнення.

Потужні фінансові структури змушені шукати точки дотику з новими керівниками відомств або ж лобіювати призначення «своїх» на найвищі посади в обласних адміністраціях, правоохоронних структурах, митницях, податкових службах, навіть у медичній галузі. Словом, усюди, де можна заробити, наносячи збиток державі.

Саме в такий час політикам, бізнесменам та криміналітету стають в нагоді громадські активісти, які, по-суті, виконують роботу лобістів. Неугодних чиновників, які не піддаються тиску вищезгаданих «сильних світу цього», часто пікетують та залякують з абсолютно надуманих причин. Коли ж такі методи не сприяють «дружбі» – починається медійний вплив. Нерідко самі активісти розмахують посвідченням журналістів, породжують фейкові новини, які успішно поширюють дотичні до їх інвесторів ЗМІ.

Після початку реформ, звільнень та старту конкурсних процедур на високі посади у вещеперелічені стурктури, у публічну площину, як ящірки зі своїх нір, почали вилазити і львівські громадські активісти, звісно, не в пошуках наживи чи підробітку, а виключно за душевним покликом. Саме тому ІП «Діло» розпочинає серію публікацій з маловідомими фактами з життя нових і призабутих активістів.

Віктор Палас. Фото ІП “Діло”

Чи не усюди, де назрівають скандали, пов’язані з медичною галуззю Львова, з’являться він – чоловік у білій куртці та майці з червоним надписом «STOP корупції» – Віктор Палас. Спершу Палас активно виступав проти реорганізації ОХМАТДИТу, а тепер проти проведення конкурсу на посаду нового очільника цієї структури. Один з членів громади при ЛОДА нам не публічно пояснив таку активність Паласа тезою: «Там прямий інтерес. Вони тягнуть за Штибеля, якого не допустили до конкурсу на директора ОХМАТДИТу, зарубали його кандидатуру за невідповідність критеріям. Тепер і піняться, пробують зробити все, щоб відмотати ланцюжок назад, щоб Штибеля таки включили до списку кандидатів».

Раніше вектор громадської діяльності Віктора Паласа був спрямований здебільшого на критику суддів та правоохоронних стурктур. По-ділу чи надумано, – оцінити може кожен, матеріали «журналістських розслідувань» Віктора Паласа розміщені тут: http://palas.in.ua/category/news

Біографія зі слів Віктора Паласа є такою:

1972 року народження

1979-1989 навчався в Желдецькій середній школі Кам’янко-Бузького району Львівської області

1983-1988 навчався в Кам’янко-Бузькій музичній школі

1989-1994 Львівський державний інститут фізичної культури

1996-1999 Львівський державний університет імені Івана Франка Спецправничий факультет.

Досвід роботи:

1993-2003 рр. – заступник голови фермерського господарства ФГ «Палас»

1995-2005 рр. – завідувач гуртожитком Львівського державного інституту фізичної культури

2000-2005 рр. – юрисконсульт Львівського державного інституту фізичної культури

2000-2005 рр. – юрисконсульт СФГ «Галицька артіль» (транспортно-експедиційні послуги)

2007-2010 рр. – юрисконсульт ПП «ФГ «Галицька артіль»

2010 р. по сьогодні – виконувач обов’язків директора ПП «ФГ»Галицька артіль» (вантажні перевезення,

логістика)

Курси:

2013 – курси монтажника гіпсокартонних виробів

Професійні навики володіння компютером та знання:

На рівні користувача (MS Office, Internet)

Знання мов:

українська – рідна; російська – вільно; польська – розмовна; англійська – початковий рівень

Особисті якості: активна життєва позиція, цілеспрямованість;

організаторські здібності, комунікабельність;

відповідальність, оперативність, оптимізм;

креативність, ініціативність…

Додаткова інформація:

досвід роботи з представниками суду, податкової, виконавчої служби, прокуратури, міліції та пенітенціарної служби.

3 2015 року до 2018 депутат Желдецької сільської ради Кам’янко-Бузького району Львівської області (голова бюджетної комісії)

З 2016 року по даний час, учасник руху за справедливість у ВГО «Журналісти проти корупції», (заступник голови Львівського обласного осередку)

З 2017 року по даний час – учасник антикорупційних розслідувань у ГО «Коло недовіри», (заступник голови даної громадської організації)

З 2017 року по даний час – ініціатор антикорупційних розслідувань Львівського обласного осередку ГО «Стоп корупції».

Ви теж звернули увагу на дивну паузу між 2005-им та 2007-им роками? Невже Віктор Палас відпочив від буремних справ, бізнесу та господарської діяльності в університеті? Саме так, Віктор Григорович відпочивав. І не десь там вдома перед телевізором, зовсім ні, а в Долині Івано-Франківської області. Цей мальовничий край має не лише соляні профілактичні зони відпочинку, але й виправний центр №118. Саме там і відбував покарання Віктор Палас

Фото: ІП “Діло”

Прибув 15.03.2007 у Долинський виправний центр Івано-Франківської області (№ 118). Звільнення: 25.01.2008. – Йдеться у тексті документа, що є у розпорядженні ІП «Діло».

Окрім того, нам вдалось отримати копію вироку Личаківського районного суду міста Львова за 15 серпня 2006 року, яким Паласа Віктора Григоровича було засуджено по ст.191 ч.2 КК України на один рік шість місяців обмеження волі з позбавленням права на два роки займати адміністративні посади та посади пов’язані з обслуговуванням товаро-матеріальних цінностей.

У матеріалах справи йдеться: «Палас В.Г., працюючи на посаді завідувача гуртожитком №1 Львівського державного інституту фізичної культури, зловживаючи службовим становищем, привласнив 4 175 гривень коштів, зібраних у лютому 2005 року з мешканців за проживання у вказаному гуртожитку». Тобто, як ми розуміємо, зібрав у студентів кошти за проживання, але до бухгалтерії їх не доніс. Привласнив гроші дітей – сів у тюрму. Вийшов – пішов у бізнес. Пройшли роки, до біографії цю сумну історію не додав, – став активістом. Активізму мало – отримав ще й посвідчення журналіста. Жаль, в Україні досі не прийнятий закон про лобізм, стільки професійних кадрів змушені охрещувати себе активістами, журналістами, борцями з корупцією та іншими термінами, які в суспільстві давно викликають зовсім не захоплення. Ми намагались розпитати Віктора Паласа, де він відбував покарання і за що саме? Як відповідав чоловік – дивіться у відео.

І справді. Тюрма – це не кінець життя. Дружина Віктора Паласа після його звільнення зуміла придбати у Львові дві квартири поруч, загальною площею більш ЯК 100 квадратних метрів. У пана Віктора ми нарахували п’ять вантажних автомобілі марки МАЗ та три причепи. Є ще позашляховик Honda CR-V, оформлений на тещу, який чомусь пан Віктор у своїх деклараціях не відображав, проте використовував. За нашою інформацією, він двічі на цій автівці порушував правила дорожнього руху.

Нагадаємо, Віктор Палас має зв’язки із ВГО «Журналісти проти корупції». І тут є ще одна мила деталь: голова цієї організації Кот Сергій Іванович теж свого часу відбував покарання за шахрайську схему, на кшталт, МММ, організовану у Запоріжжі. Організація каже, що журналістом може стати кожен. Але для початку плати внесок – 500 грн, і потім ще по 100 грн на місяць. І треба писати одну публікацію на місяць. А ГО «СТОП корупції» була створена за ініціативи Лева Парцхаладзе, екс-заступник міністра регіонального розвитку, що пов’язаний зі скандальними будівництвами у столиці та області. Цікава «журналістика», чи не так?

Особисто нам, ознайомившись з діяльністю Віктора Паласа, напрошується висновок: Найкращі антикорупціонери – саме корупціонери, і навпаки.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі