Археологи виявили на Львівщині давні мури замку XVII століття

27 листопада 2021, 20:33 Львів
Share Button
Фото: Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба"
Археологічні дослідження в Тартакові є частиною робіт з розробки комплексного проєкту реставрації палацу кінця ХІХ ст. Їхні результати будуть основою для ухвалення фахових проєктних рішень проєктантами-реставраторами.

Про це повідомляє Науково-дослідний центр “Рятівна археологічна служба” на своїй сторінці у Фейсбуку.

“Наші науковці проводять попередні археологічні дослідження на території пам’ятки архітектури національного значення – палацу кінця ХІХ ст. у Тартакові. Основне завдання – з’ясувати, на яких культурних шарах залягають фундаменти палацу.

І ми маємо цікаві результати. Закладений при південно-західному наріжнику палацу розкоп засвідчив, що будівля стоїть на потужному румовищі (уламках старої будівлі) від його попередника – мурованого замку родини Потоцьких, що, ймовірно, був зведений у 17 столітті”, — зазначають археологи.

Дослідники зафіксували залишки цегляного муру шириною 2.5 м, а під ним ще одне цегляне румовище. Отже, палац в Тартакові є не тільки пам’яткою архітектури, але й важливим і багатошаровим археологічним комплексом.

“Оскільки перші письмові згадки про Тартаків датуються ще початком 15 століття, сподіваємось, що подальші археологічні дослідження дадуть багато нового матеріалу до історії давньої Сокальщини”, — розповідає наукова консультантка проєкту Наталя Войцещук.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі