Боротьба з паліями трави: за вихідні на Львівщині виписали 46 штрафів

06 квітня 2020 Кримінал, Львів
Share Button
За суботу і неділю паліям полів на Львівщині виписали 46 штрафів. Минулого тижня було тільки 8.

Про це повідомив заступник голови ЛОДА Юрій Холод у Facebook.

За суботу-неділю ДСНС гасили пожежі у полях та лісах 197 разів. В кінці березня пожежники виїжджали гасити 264 польові та лісові пожежі.

«Це поки що маленькі результати, але ми досягли їх разом. Зокрема, і роботою мобільних груп, які на цих вихідних здійснювали рейди проти спалювання сухої рослинності майже по всій області. За це варто подякувати і головам РДА та громад у Миколаївському та Жовківському районах. Тут склали на порушників найбільше протоколів. На Жовківщині аж 17! Сьогодні доловили ще одного порушника. Радехівський та Бродівський райони створили найбільше мобільних груп, але протоколів тут є дуже мало. Тобто спрацювали на випередження. Це теж дуже добре. Ми не женемося за кількістю штрафів і покарань. Так! Нехай палії їх бояться, але нам треба, аби наші люди ПЕРЕСТАЛИ ПАЛИТИ траву!», – повідомив Юрій Холод.

Також чиновник сказав про погану роботу чиновників по цьому питанню у Пустомитівському районі.

«Не маю за що дякувати Пустомитівщині. У Давидові була масштабна пожежа, а мобільних рейдів в районі не організували. Тут об’їзди здійснювали хіба екоінспектори та представники ОТГ. Не створили мобільних груп і на Сокальщині і Турківщині», – сказав Холод.

Нагадаємо, до мобільних груп входять екоінспектори, громадські інспектори від ДЕІ області, рятувальники, поліція, представники органів місцевого самоврядування та навіть громадські активісти.

ЛОДА вже подали проект зміни до закону. Пропонується збільшити штрафи для паліїв у 200 разів.

«Зараз вони 170 гривень, ми вважаємо, що мають бути від 42 тисячі. Також треба дозволити поліції та ДСНС складати протоколи на паліїв, а відповідальність за випалювання мають нести як органи місцевого самоврядування, так і власники/користувачі ділянок», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Українці просять збільшити штраф за підпал трави до мінімум 50 тис. грн

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі