Бурульки з балконами не падатимуть: у Львові повністю відновили пам’ятку архітектури на Саксаганського

05 листопада 2019 Львів
Share Button
Фото: Юра Мартинович
У Львові в будинку-пам’ятці архітектури на вул. Саксаганського, 11 завершено реставрацію даху, фасадів і балконів.

Про це повідомляє журналіст ІП «Діло».

Роботи тривали впродовж двох років. За цей час проведено реставрацію фасадів (тиньку, балконів, декоративних елементів – ваз, карнизів, гірлянд, скульптур), вхідної брами, реставрацію покрівлі та даху. Вартість робіт – 5,5 млн грн.

Фото: Юра Мартинович

Начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко розповіла, що це, напевно, останній житловий будинок, який місто повністю профінансувало для такої масштабної реставрації.

«Будинок звели на початку ХХ століття. Це твір архітектора Володимира Підгородецького, який створив його разом зі скульптором Петро Вітовичем, який прикрасив цей чудовий фасад. Вітович був одним з кращих скульпторів Львова. На момент, коли у 2017 році приступали до реставрації будинку, тут були проблеми з дахом, який протікав. Скульптури загрожували обвалитися, як і балкони. Відбулася комплексна реставрація специфічними матеріалами і тиньками. Це знаковий будинок, кутовий і дуже гарний, який знаходився у фатальному стані. Ганьба було дивитися на таку архітектуру. Також тут дуже активні мешканці. Я думаю, що цей житловий будинок – це останній, який ми повністю фінансували з бюджету без співфінансування мешканців. Треба, щоб мешканці, які об’єднуються у товариства співвласників, знаходили кошти і разом з міською владою співфінансували реставрацію. Програма реставрації балконів відкрита ще до 15 листопада. Приймаємо заявки на співфінансування. На вул. Хмельницкього, 56 гарний будинок, який готові співфінансувати, але, на жаль, мешканці не змогли досі створити товариство співласників будинку», – сказала Онищенко.

Фото: Юра Мартинович

Керівник підрядної організації ПП «Володар-Маркет» Надія Мелета зазначила, що ремонт зроблений на десятки років.

«Бурульки не впадуть, все зроблено надійно. Десятки різних майстрів працювали. Сподіваюся, без ремонтів прослужить 20-30 років. На 10 років є гарантія, а покрівлю ми гарантуємо, що має 50 років прослужити», – сказала Надія Мелета.

Фото: Юра Мартинович

Загалом за останні п’ять років у місті відреставровано фасади у 19 будинках.

Цього року в роботі ще три об’єкти: пр. Шевченка, 23, вул. Франка, 43, площа Ринок, 13. Також опрацьовано проектно-кошторисну документацію, пройдено експертизу і процедури закупівель по 10 об’єктах: площа Ринок, 7, вул. Дорошенка, 19, вул. Чупринки, 6, вул. Руська, 20, проспект Свободи, 24, вул. Крушельницької, 1, вул. К. Левицького, 10, Друкарська, 6, вул. Галицька, 1, площа Ринок, 5.

Читайте також: У Львові зробили оригінальний комікс за мотивами скандальної забудови у центрі міста.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі