До Віконського приїхала спецкомісія з Києва через події у Соснівці

24 жовтня 2019 Львів
Share Button
Фото Фейсбук
У Львові розпочала роботу спеціальна комісія зі штабу Національної поліції, яка вивчає ситуацію із розгоном протестувальників у Соснівці.

“Відучора в ГУНП у Львівській області працює спеціальна столична комісія зі штабу Нацполіції, – повідомила членкиня постійної комісії в Управлінні патрульної поліції у Львівській області Вікторія Балицька. – Вивчають обставини спроби розгону протестувальників у Соснівці 21.09.19. По ідеї мав би бути навіть виїзд в Соснівку”.

Зі слів Балицької, комісія приїхала начебто у відповідь на звернення облради, голови ОДА і громадських організацій. “Чи це формальна імітація реакції чи справді хочуть розібратися – можемо лише припускати, – зазначає вона. – Я схиляюся до того, що це формально”.

Факти, яким комісія має надати правову оцінку, наступні:
1. Підстави і пропорційність застосування сили.
2. Чому не була задіяна поліція діалогу? Вона ж і створена для таких ситуацій.
3. Чому у спецпризначенців були підняті комірці, що приховувало номери на шоломах?
4. На який законних підствах Василь Віконський за усним проханням народного депутата Юрія Камельчука відпустив затриманих з поліцейського спецтранспорту.
5. Що застосовували спецпризначенці: вогнепальну чи травматичну зброю?

У ГУ Національної поліції Львівської області, допоки триває робота комісії, коментарів не надають. Речниця відомства Світлана Добровольська підтвердила лише, що перевірка справді проводиться, у т.ч. на місці працюють слідчі ДБР.

Нагадаємо, 21 вересня поліція розігнала активістів у Соснівці, які блокували вагони з російським вугіллям.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі