Казкарка Леся Кічура долучилася до всеукраїнського Брайлівського проєкту

22 липня 2021 Культура, Львів
Share Button
Фото з Фейсбуку
На своїй сторінці у соцмережах письменниця сьогодні, 22 липня, написала: «Вчора отримала посилку! Не просту, а чарівну! У ній був примірник збірки казок «Уперед, поїхали» (Велика книга для хлопчиків), куди увійшла моя казка «Старенький львівський трамвай».

Це ще один всеукраїнський Брайлівський проєкт на моєму творчому рахунку. Змогла долучитися до нього завдяки колезі – письменнику Володимиру Вакуленку. Саме він обрав цю мою казкоісторію з переліку надісланих.

Дуже радію, що Володимиру вже вкотре вдається так гарно гуртувати творчих людей довкола потрібних ініціатив для діток із важкими вадами зору. До речі, саме завдяки йому навесні я отримала авторський примірник книги «Насипала зима сніжинок на долоньки»! Це також книга друкована Брайлівським шрифтом, і до неї увійшла моя казка  «Фея Різдва».

Зазначимо, що «Уперед, поїхали» (Велика книга для хлопчиків) – це  літературно-художнє видання адаптоване для дітей з порушеннями зору за стандартами універсального дизайну. У передмові зазначено, що це 12-та книга з серії «Зірки на долонях» (її започаткував В. Вакуленко). Збірку готували до друку незмінним творчим колективом: Валентина Бутенко, Ольга Разлом, Лілія Сало.

До книги увійшли твори таких авторів: Володимира Вакуленка, Олени Кукуєвицької, Ольги Лапушеної, Лесі Кічури, Володимира Лучука.

Наразі упорядник реалізовує нову творчу ідею – готує до друку збірку «Велика книга для дівчаток», котра також буде друкуватися шрифтом Брайля та за універсальним дизайном для дітей з важкими порушеннями зору. Фінансування немає жодного, тож кошти на ці книги збирають самотужки через сторінки у соцмережах. Усі охочі можуть долучитися своєю фінансовою ініціативою. Адже, наприклад, 10 примірників, коштуватиме близько 4 тис. грн.

Ініціатор проекту має намір подарувати дівчачу книгу з нагоди Дня знань – 1 вересня. Уже відомо, що до цієї книги увійдуть твори авторів: Наталя Карпенко (м. Вінниця), Ірина Новіцька (Львівська обл. м. Комарно), Марія Солтис-Смирнова (Рівненська обл. м. Вараш), Окасана Курійокі (Донецька обл. м. Українськ), Світлана Вертола (Донецька обл. Харцизький р-н. м. Іловайськ), Вакуленко-К. Володимир (Харківська обл. Ізюмський р-н.).

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі