Львівщиною до 30-річчя Незалежності України прокладають «Королівський шлях»

20 червня 2021 Культура, Львів
Share Button
Фото з відкритих джерел
На Львівщині до 30-ї річниці Незалежності України розробляють новий унікальний туристичний маршрут «Королівський шлях».

Про це повідомили в Львівській обласній раді

Зазначається, що під егідою облради відкриють новий туристичний маршрут «Королівський шлях», який з’єднає важливі історичні місця та проведе до Лаврова, де, за переказами, похований Король Данило.

За словами директора комунального закладу «Історико-краєзнавчий музей», голови Громадської спілки «Західноукраїнська спілка музеїв» Ігоря Тимця, цей маршрут присвятять 30-й річниці Незалежності України.

«Ми маємо пам’ятки в Комарно, палац у Великому Любіні, палац Балів у селі Тулиголове та родинний маєток Фредрів, розташований у селі Вишня. На основі цих та інших об’єктів ми сформуємо унікальний маршрут», – пояснив директор.

Він також звернувся до комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської облради з ініціативою передати на баланс історико-краєзнавчого музею комплекс будівель палацу Балів, що у селі Тулиголове, який стане частиною нового туристичного шляху. Колектив музею готовий поступово відновлювати палац, організувати роботи з впорядкування території.

Комісія обласної ради одноголосно підтримала пропозицію створення такого маршруту та передання комплексу в селі Тулиголове на баланс музею.

Палац Балів у селі Тулиголове на Львівщині збудований у 1898-1899 роках за проєктом львівського архітектора Владислава Галицького у стилі французького неоренесансу. На початку ХІХ століття маєтком володів рід Оссолінських. До 2017 року в приміщеннях палацового комплексу діяв протитуберкульозний диспансер. Палац не внесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та не має офіційного статусу пам’ятки архітектури.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі