Для львівських депутатів хочуть закупити дорогі меблі й техніку

20 листопада 2019 Львів, Політика
Share Button
В оновленій залі Ратуші, де проходять пленарні сесійні засідання, планують поставити столи, стільці та мікрофони на суму 6 млн грн.

Про це повідомив на особистій сторінці у фейсбуці депутат ЛМР Ігор Телішевський.

ІП Діло переконався, що проєкт рішення із закупівлі меблів і техніки на таку суму справді існує. КП «Ратуша-сервіс»  претендує на дозвіл на закупівлю наступних предметів лізингу:

  • до 22 одиниць столів для облаштування конференц-залу в адміністративній будівлі Львівської міської ради за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1, каб. 202, термін поставки предмету лізингу: до 28.02.2020, вартість предмета лізингу – не більше 1,9 млн грн, відсоткова ставка за користування лізингом – не більше 19% річних у гривнях;
  • до 180 одиниць стільців для облаштування конференц-залу в адміністративній будівлі Львівської міської ради, вартість предмета лізингу – не більше 2,6 млн грн.
  • техніка (система озвучення, обладнання для візуалізації, інтерактивна панель) для облаштування конференц-залу в адміністративній будівлі Львівської міської ради, вартість предмета лізингу – не більше 1,95 млн грн.

Як пояснюють в ЛМР, необхідність у новій техніці виникла під час реконструкції великої сесійної зали Львівської міської ради.

Ми поцікавились у депутатів Львівської міської ради від кожної фракції, що вони думають стосовно цього проєкту і чи будуть голосувати за нього.

“Я не буду, бо це додаткове навантаження на бюджет територіальної громади міста, а не особисті кошти чиновників, – заявив депутат від “УКРОП” Ігор Телішевський.  – Я вважаю, що можна купити щось дешевше, а 6 мільйонів – то забагато. У нас в лікарнях меблі старі і не придатні для використання, а в садочках діти іноді по двоє у ліжку сплять. Кошти з бюджету слід скерувати туди”.

“Вся справа у тому, що ці голосування за бюджетні питання у більшості випадків сформовані таким чином, що часто “стільці для депутатів” і “стільці для дитячого садочка” йдуть одним пакетом, – зауважує депутат від БПП Сергій Івах. – І ти сидиш та розмірковуєш: як я маю голосувати? Проголосувати проти питання, яке не схвалюю, але водночас відмовитись від того, яке підтримую? Конкретно за це питання голосувати не буду. Я взагалі був проти реконструкції великої сесійної зали, бо на мій погляд вона була достатньо комфортною для депутатів, які приходили сюди двічі-тричі на місяць і працювали по 5-7, іноді 10 годин. Мене цілком влаштовував і ремонт, і меблі, і техніка. А ті 15 млн грн, які загалом пішли на реконструкцію було доцільніше вкласти у розвиток закладів освіти чи громадський транспорт”.

“Якщо вже щось робити, то робити добре, – вважає представник “Громадянської позиції” Юрій Кужелюк. – Ми не можемо відремонтувати залу і поставити туди старі радянські крісла. Врешті, то не є “стільці для депутатів”, а для міста. І я хочу, щоб у європейському Львові все було гарно. Зауважте також, що у ті 6 мільйонів входить закупівля технічних засобів, а вони не є дешевими”.

“Напередодні сесії наша фракція проведе засідання і визначиться щодо цього питання, – повідомила депутатка “Самопомочі” Олена Пасевич. – У нас є певні зауважження і запитання, у членів фракції різні думки з цього приводу. Хочемо детальніше вивчити ринок, проаналізувати ціни і тоді вже знатиму точно, підтримаємо це рішення чи ні”.

“Я від самого початку була проти реконструкції зали, – сказала депутатка від “Народного контролю” Ірина Оршак. – Але якщо вже почали, то треба доводити справу до кінця. Не можу сказати зараз, чи готова за таке рішення голосувати, бо саме вивчаю документ, намагаюсь розібратися із цінами і дійти до якогось рішенння. Але погоджуюсь з тим, що сесійна зала, в якій ми працювали, була в доброму стані й нагального ремонту точно не потребувала – бюджетними коштами міста можна було розпорядитись розумніше”.

“Такі суми на облаштування сесійної зали можна витрачати тоді, коли у місті відремонтовано лікарні, а туалети в освітніх закладах виблискують чистотою, – каже депутат від ВО “Свобода” Маркіян Лопачак. – А показова сесійна зала, яка буде найсучаснішою в Україні, не є показником роботи міської влади. Цю розкіш може собі дозволити дуже заможне місто, яке більше не має жодних проблем, окрім робочих місць для депутатів. Але у Львові, на жаль, все інакше”.

Розмовляла Ірина Львова

 

Читайте також: Дивитися в очі, а не в потилицю. Сесійну залу Львівської міськради ремонтують по-європейськи. Візуалізація

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі