Мешканці нового мікрорайону на Стрийській потребують розвитку інфраструктури

18 лютого 2020 Львів
Share Button
Новобудова на вул. Стрийській, 115. Фото: lun.ua
Впродовж п’ятьох років доволі швидкими темпами розбудовуються вул. Стрийська, вул. К. Мікльоша, що в районі автовокзалу на Стрийській, 109.

Великих масштабів набуває будівництво нових будинків, житлових комплексів без створення якісної соціальної інфраструктури, що включає дошкільні заклади, школи, поліклініки, комерційні площі та інші необхідні об’єкти. У цьому мікрорайоні бракує фізкультурно-оздоровчих, спортивних, розвиваючих установ, скверів, занедбаний парк Архангела Михаїла, не передбачені парковки, мало дитячих майданчиків, йдеться у петиції, зареєстрованій 17 лютого Катериною Горбатюк.

Як зауважує львів’янка, кількість новобудов у мікрорайоні зростає, відповідно, кількість мешканців продовжує збільшуватись з кожним днем – а державних шкіл та дошкільних закладів, поліклініки та інших необхідних об’єктів немає.

«Під час зведення нових будинків, комплексів будуються комерційні приміщення для приватних садочків, проте не кожна сім’я має фінансову змогу віддати дитину на повний день у приватний дитячий садок.

Найближчі державні школи та дошкільні заклади переповнені, у школах планують вводити другу зміну. У дошкільних закладах черги розписані на кілька років вперед. Кожна дитина має право на безкоштовну та якісну освіту. Проте переповнені групи та класи створюють велике навантаження для дітей. У групі з 40 осіб дитина не може зосередиться на навчанні, перебуває в постійному стресі, не може отримати відповідної уваги та знань.

Розбудовувати якісну соціальну інфраструктуру поки ніхто не поспішає», – наголошує авторка петиції.

Для збереження доступності освіти та отримання компетентної медичної допомоги необхідно будівництво нової школи, дошкільного закладута поліклініки в районі вул. Стрийська, №99а, 111б, 111в, 111г, 115, 115в; вул.К. Мікльоша, 5, 7, 9, 11, 13, 15:

  • просимо, вирішити питання щодо будівництва нових навчальних та медичних закладів державної власності – дошкільного закладу (дитячого садка), школи, поліклініки;
  • розробити стратегію реалізації даного проекту, використовуючи кошти бюджету міста, з державного бюджету та залучити до пайової участі забудовників мікрорайону.

«Просимо вас звернути увагу на соціально важливий об’єкт і зробити його доступним для дорослих та дітей нашого мікрорайону!», – резюмує авторка петиції.

Читайте також: Львів’яни хочуть трамвайну колію на Чорновола

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі