На 5 млн євро подорожчав ремонт дороги до пункту пропуску «Нижанковичі–Мальховіце»

21 жовтня 2021 Життя, Львів
Share Button
Ілюстративне фото
Щоб закінчити проєкт, гроші, яких бракує, проситимуть у поляків.

Вартість проєкту ремонту дороги до пункту пропуску в Нижанковичах змінилась, бо деякі моменти не врахували, заявив у програмі «Великі перемовини» на «Першому Західному» начальник Служби автомобільних доріг Львівщини Олег Береза.

«Після того як ми отримали проєкт, який пройшов державну експертизу, за тих 5 років, що пройшло, помінялись ДБНи, вимоги, заробітна плата. Коли очікувану вартість закладали в проєкт, то ніхто не робив логічні заміри, ніхто не знав в якому стані мости, грунти, яка сама дорожня основа. Тому ми зараз маємо те, що є здорожчання», – розповів Береза.

За його словами, нині в напрямку Нижанкович зробили вже 16 км доріг. 

Однак, польська сторона несподіване здорожчання проєкту вважає об’єктивним. «Договір був підписаний 6 років тому. Була проблема в українському законодавстві щодо безмитного ввезення польського обладнання. Тут декілька років нічого не відбувалось. Тому це об’єктивно», – заявив присутній в студії керівник політично-економічного відділу генерального консульства Республіки Польща у Львові Томаш Коваль.

Ремонт дороги Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий запланували в рамках будівництва нового пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце». Українські підрядники мають відновити понад 40 км автодороги.

Кредит на 19,5 мільйонів євро на проведення ремонтних робіт надав Україні уряд Польщі.

Нагадаємо, на Львівщині запланували збудувати п’ять нових пунктів пропуску.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі