На Львівщині двоє людей потрапили у лікарню через укуси змій

21 серпня 2019 Львів
Share Button
Гадюка звичайна (лат. Vipera berus). Фото: arhivach.ng
Вчора, 20 серпня, двоє чоловіків постраждали від укусів змій на території Львівської області. Постраждалі госпіталізовані.

Про це повідомляє Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

Перший інцидент трапився 20 серпня близько 15:00. «До Сколівської ЦРЛ у стані середнього ступеню важкості госпіталізовано мешканця м. Сколе 1985 року народження, якого під час робіт на присадибній ділянці змія вкусила в кисть правої руки», – йдеться у повідомленні.

Другий випадок відбувся 20 серпня о 18:15 год. Зазначається, що до Бориславської МКЛ у стані середнього ступеню важкості госпіталізовано мешканця с. Рибник Дрогобицького району 1986 року народження, якого під час відпочинку на берегу ріки змія вкусила в праву стопу.

З початку цього року змії на Львівщині покусали 43 людини. Нагадаємо, 13 серпня змії на Львівщині покусали чотирьох людей.

Довідково.

Гадюки – це змії середніх або малих розмірів, довжина їхнього тіла коливається від 50 до 80 см. Забарвлення може бути надзвичайно різноманітним, але зазвичай складається з чорних, сірих, бурих, світло-жовтих тонів, іноді з вкрапленнями білого. Хвіст зазвичай на кілька тонів світліше тіла. Тіло щільне і округле, хвіст короткий.
Кращий спосіб розпізнати гадюку – звернути увагу на її голову і, якщо це можливо, на очі. Голова у цих плазунів має виражену трикутну форму з заокругленим носом і помітно виступаючими у боки скроневими частками. Зіниці у всіх гадюк вертикальні, однак у разі браку освітлення можуть ставати округлими як у котячих.
Всі гадюки – всупереч розповсюдженій думці, зовсім не агресивні змії. При наближенні людини вони лібше сховаються або поповзуть геть. Укуси відбуваються тільки в двох випадках: різка, несподівана для змії поява чи навмисна провокація. Взагалі гадюки намагаються якомога рідше використовувати отруту: її вироблення не надто легке завдання. До речі, спостерігаючи за гадюкою, може скластися враження, що вона надмірно повільна. Це враження оманливе, на кидок, укус і повернення у вихідне положення у рептилії піде менше 70 мілісекунд (1 секунда = 1000 мс)!
У разі укусу гадюки перш за все варто заспокоїтися. На місце укусу накласти тугу пов’язку, але ні в якому разі не джгут. Знерухомити укушену кінцівку. Пити якомога більше води. І звернутися за медичною допомогою.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі