На Львівщині виявили три випадки сказу

21 лютого 2022, 15:55 Здоров'я, Львів
Share Button
Фото: умовне
З початку року сказ тварин зафіксували в місті Буськ, селах Балучин та Задвір’я Золочівського району.

Як повідомили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА, сказ – це гостра контактна інфекційна хвороба, що входить в п’ятірку найнебезпечніших захворювань спільних для людини та тварини. Її спричиняє нейротропний вірус сказу. Хвороба характеризується розвитком енцефаліту зі смертельним ураженням центральної нервової системи.

Людям вірус сказу зазвичай передається при укусі заражених тварин, водночас у 99% випадків джерело інфікування – собаки (іноді – лисиці, коти, хом’яки та інші тварини).

Розвиток сказу у людини можна попередити введенням вакцини людям та вакцинацією тварин.

Інкубаційний період (період від потраплянням збудника до початку проявів хвороби) сказу зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу. Сказ завжди смертельний, однак правильна та своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися.

Вакцинація необхідна, якщо є підозра, що тварина може бути заражена збудником сказу (а це в кожному випадку укусу або потрапляння слини невакцинованої від сказу тварини на ділянки пошкодженої шкіри, де є порізи чи подряпини або ж на поверхню слизової оболонки).

Антирабічні імуноглобуліни вводять разом з вакциною проти сказу, якщо є підтвердження, що тварина заражена вірусом.

Всі, хто отримав травму нанесену твариною з підозрою на сказ або ж підтвердженим сказом, мають право на безоплатну медичну допомогу. 

Після укусу не треба чекати симптомів. Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це – пряма загроза заразитися.

  • негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом;
  • дезінфікуйте рану антисептичним засобом на основі спирту чи йоду;
  • зверніться до найближчого медзакладу. Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов’язково мають зробити щеплення;
  • якщо є можливість – зверніться до ветеринарної служби з твариною щодо якої у вас є підозра на хворобу – сказ, яка вас вкусила та провести дослідження цієї тварини. За можливості тварину треба помістити під карантин на 10 днів для нагляду. Профілактичне лікування можна перервати, якщо буде підтверджено, що тварина не заражена сказом. Якщо тварину неможливо знайти та протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс профілактичних щеплень;
  • завжди вакцинуйте від сказу домашніх тварин (собак та котів);
  • зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження, зокрема, якщо ви працюєте ветеринаром, єгерем, лісником, у лабораторіях, які працюють з тваринами.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі