На Львівщині запрацювала Гаряча лінія щодо мораторію на використання російськомовного культурного продукту

22 лютого 2022, 15:32 Львів
Share Button
Фото: ЛОДА
Сьогодні, 22 лютого, дали старт роботі Гарячої лінії щодо мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. Працюватиме вона на платформі соціальної мережі фейсбук у форматі групи.

Як розповів керівник департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Дмитро Посипанко, групу створили для інформування населення області про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту та отримання інформації про випадки ігнорування мораторію на Львівщині, повідомляє пресслужба Львівської ОДА.

Відтак, кожен мешканець області може опублікувати на інтернет-ресурсі матеріали із відео чи аудіофіксацією випадків порушення мораторію. 

“Ми проводимо постійні рейди по закладах харчування та відпочинку в яких можуть використовувати російський культурний продукт, роз’яснюємо заборони, які передбачає мораторій. Ми побачили, що останнім часом в напрямку популяризації мораторію дуже добре працює так зване публічне осудження. До прикладу, нещодавно в одному із закладів Львова мала відбутись вистава російською з українськими субтитрами і коли на сторінці департаменту з’явився допис про це, заклад оперативно відреагував і відмовився проводити такий захід”, — зазначив керівник департаменту.

Сторінка є доступною для кожного мешканця області, таким чином кожен небайдужий може внести свою лепту у популяризацію мораторію і недопущення використання мови агресора.

“В інтернеті є багато різних груп, зокрема щодо підтримки української мови, але вони всі розкидані. Натомість тут у нас є унікальна можливість збирати і концентрувати інформацію про типові порушення, сприяти комунікації між людьми, які до прикладу можуть писати негативні відгуки про заклади, які не дотримуються мораторію, в тих чи інших ресурсах, понижувати їхній рейтинг тощо. Це легальний тиск громадськості. Група зможе збирати інформацію про найбільших порушників, найпоширеніші порушення. Ця інформація буде корисна і для органів державної влади, як шукатимуть механізми врегулювання цих моментів”, — зазначив член громадської організації “Традиція”, учасник російсько-української війни, член Міжвідомчої робочої групи Антон Петрівський.  

Нагадаємо, що з 18 вересня 2018 року на території Львівської області встановили мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту, затверджений рішенням Львівської обласної ради №745.

Відтак, у випадку виявлення публічного використання російськомовного культурного продукту, мешканців області просять реагувати та звертатись із відео чи аудіо матеріалами до адміністраторів групи, які є представниками Міжвідомчої робочої групи.

Також власників закладів культури, сфери розваг, ресторанів та кафе, власників громадського і туристичного транспорту закликають неухильно дотримуватись мораторію та не допускати у публічному просторі аудіовізуальний контент мовою країни-окупанта.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі