Нардеп від партії Януковича планує вирубати 14 га лісу в Брюховичах

15 листопада 2021 Львів
Share Button
Фото Любомира Зубача
Поліція підозрює, що Брюховицька селищна рада незаконно передала землю фірмі "Оріон-Експорт".

Львівська поліція розслідує захоплення близько 14 гектарів лісу в центрі прильвівського селища Брюховичі. Ще на початку 2000-х фірма, пов’язана з бізнесменом Володимиром Зубиком, отримала від селищної ради землі лісу під будівництво відпочинкового комплексу. Багато років на цій території нічого не відбувалося, аж поки під кінець каденції у 2020-му селищна рада не видала містобудівні умови і обмеження на забудову цієї землі. Уже через рік забудовник повідомив управлінню екології Львівської міської ради про намір зрубати дерева і почати будівництво. У мерії таку ідею сприйняли негативно, зважаючи на кримінальне провадження у цій справі, пише zaxid.net.

Як повідомив заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач у понеділок, 15 листопада, нещодавно до управління екології звернулись представники компанії “Оріон-Експорт” з заявою про обстеження дерев на їхній території на вул. Лікарській, 4 у Брюховичах. Компанія заявила про намір вести будівництво на території і для цього планує зрубати дерева на території близько 13 гектарів.

“Забудовник не приховує: тут буде зводити комплекс відпочинкових корпусів, а отже, дерева зрубають. Коли представники управління екології виїхали на місце, були шоковані. І лише перша черга будівництва передбачає зрубати 500 таких дерев! На хвильку, у забудовника плани на понад 13 га”, – повідомив Любомир Зубач.

За інформацією Любомира Зубача, зараз поліція розслідує кримінальну справу через зловживання службовим становищем посадовців Брюховицької селищної ради під час виділення землі лісу приватній компанії. У матеріалах цієї справи вказано, що ще у 2000 році Брюховицька селищна рада вилучила 14,7 га території Львівського лісопаркового господарства і віднесла їх до земель запасу. Незабаром селищна рада передала територію колишнього лісу у користування ТзОВ “Оріон-Експорт” в оренду на 50 років під будівництво відпочинкового комплексу.

Уже наступного року виконком Брюховицької селищної ради ділить цю земельну ділянку на дві: 13,2 га та 1,5 га і видає державні акти на право користування (на більшу ділянку) і право власності (на меншу ділянку) компанії “Оріон-Експорт”.

Протягом 16 років із ділянками колишнього лісу в Брюховичах нічого не відбувалося, і лише у квітні 2018 року Брюховицька селищна рада внесла зміни до генерального плану Брюховичів, щоб уможливити подальшу забудову на вул. Лікарській. А восени 2020 року, незадовго до ліквідації Брюховицької селищної ради, вона затвердила містобудівні умови і обмеження для будівництва відпочинкового комплексу на вул. Лікарській.

У квітні 2021 року львівська поліція та прокуратура почали розслідування через крадіжки землі на території Львівської міської громади. У рамках кримінальної справи прокуратура подала клопотання до суду, щоб провести обшуки у приміщенні колишньої Брюховицької селищної ради, однак Шевченківський райсуд відмовив у цьому клопотанні. Правоохоронці підозрюють, що земельні ділянки незаконно вибули із земель рекреації у приватну власність.

Зараз обидві земельні ділянки компанії “Оріон-Експорт” перебувають під арештом у рамках кримінального провадження. А міська рада готує звернення до Державної екоінспекції, Державної інспекції архітектури і містобудування з вимогою перевірити законність видачі містобудівних умов і обмежень на будівництво відпочинкового комплексу в Брюховичах.

За даними YouControl, ТзОВ “Оріон-експорт” входить у групу компаній “Інтергал-Буд” львівського бізнесмена, колишнього нардепа “Партії регіонів” Володимира Зубика.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі