Ностальгія за минулим: куди поважні львівські пани й пані ходять чарку перехилити й кавусі попити

06 листопада 2019 Культура, Львів, Фото
Share Button
Фото: Юра Мартинович
Ностальгія за минулим буває у всіх, особливо вона проявляється у людей старших, бо їм є що згадати. Україна вже майже 30 років незалежна країна, та у центрі Львова ще досі функціонують старі забігайлівки, чиє коріння сягає радянських часів.

Фотокореспондент ІП «Діло» покаже вам декілька місць, де можна ще однією ногою побувати у минулому.

Фото: Юра Мартинович

Знакове місце для старої інтелігенції, яка любить випити – це кафе-бар на вул. Руданського. Маленькі старі червоні двері і ґратчасте вікно, на якому пише: «Кава, соки, води, кури гриль» – дивним чином манять своїх поважних відвідувачів. Працівниці у чистих фартушках і підтримують невимушену та веселу атмосферу у старій забігайлівці. Там часто можна побачити людей творчої професії, або звичайних трудяг, які просто знають, що тут можна дешево «зігріти» душу.

Фото: Юра Мартинович

Фото: Юра Мартинович

А от у пиріжкову на вул. Юліуша Словацького ходять вже не випити, а поїсти. Вона там так давно, що батьки вже водять туди своїх дітей, а ті своїх… Там завжди багато булочок і атмосфера, наче «Ленін живий». Але це досить популярне місце, туди ходять не лише ті, хто має ностальгію, але і студенти, які мають голодний живіт.

Фото: Юра Мартинович

Зрештою, хто хоче «по-старому» ще й випити, то поруч з пиріжковою є кафе-бар «Надія» із класичним асортиментом. Зручно.

Фото: Юра Мартинович

Фото: Юра Мартинович

Любителі і випити, і поїсти ходять у місце, яке зветься «Арт бар» на вул. Івана Федорова. Воно не має радянської складової, навпаки, тут більше показової шароварщини (вишиті рушники на столах). Місце цікаве тим, що там на стінах картини львівських художників, які можна придбати. Воно непримітне, але, напевно, кожен львівський пан чи пані, які себе поважають, знають про нього і їли там борщ.

Фото: Юра Мартинович

Фото: Юра Мартинович

Цікавою є кав’ярня, яка називається «Пінгвін». Вона розташована на проспекті Свободи напроти Оперного театру. Дивно, як це місце ще не викупили і не зробили там готель чи щось подібне? Адже поблизу конкурент важковаговик – «МакДональдз»!  Та якимось дивним чином їхні «морозиво, кава, соки» смачніші від закордонних конкурентів. Здається, дизайн там не міняли вже років двадцять, але це і є фішкою таких закладів.

Фото: Юра Мартинович

Фото: Юра Мартинович

Не варто оминати своєю увагою гурмана місце, яке досі ще дихає на вул. Краківській. На вітрині пише «Кава, напої, солодощі», та дітей там точно не побачиш. Туди ходять солідні львівські пани, які не розуміють, що таке «театр пива». У них там своя «п’яльня», історія якої сягає часів, коли ще автора цієї статті і у планах не було. Тобто дуже давня.

Фото: Юра Мартинович

Фото: Юра Мартинович

Та для тих, хто хоче дійсно відчути історію і доторкнутися до чогось прекрасного (смачних чебуреків або вареників) варто пройтися майже до самого Високого Замку! На вул. Олекси Довбуша гордо запрошує всіх до себе кафе-магазин «4 студія» – легендарне місце, про яке працівники львівського телебачення зі стажем можуть годинами розповідати! Там стільки фільмів було зняти за чаркою-другою, що всіх і не перелічити!

Фото: Юра Мартинович

Фото: Юра Мартинович

Фото: Юра Мартинович

Треба також сказати, що ці ретро бари вимирають, бо, на жаль, нічого вічного немає. Ще донедавна стара львівська професура любила ходити у непримітне місце, яке ховається на таємничій вул. Остапа Нижанківського. Та зараз там пише: «Зачинено» і висить колодка… Кав’ярня «Репортер» перестала писати свої нові історії…

 

Фото: Юра Мартинович

Фото: Юра Мартинович

Та як би там не було, таких цікавих місць із відтінком ностальгії є ще достатньо у Львові і тут згадані лише деякі з них. Якщо ви бачите стару вивіску «Кафе-бар», або більш сучасну «Хот доги, біляші, пиво» – то знайте, там ще відчувається гіркий присмак історії, який хтось любить, як і каву без цукру.

Юра Мартинович,

ІП «Діло»

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі