“Олд Скул” у Львові: автентичні бари міста. Огляд

Share Button
Фото з відкритих джерел
Пориньте у світ атмосферних "алкоточок" Львова в огляді Дениса Мандзюка.

Якщо є бажання відчути атмосферу “батьківських” кафе, тоді вам до Денис Мандзюк.
Нещодавно він опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці статтю, в якій зробив огляд на декілька автентичних закладів Львова.

“Ви просили – ми зробили. Насолоджуйтеся!”
Щороку ми традиційно влаштовуємо етнографічну мандрівку львівськими околицями, в рамках якої досліджуємо тамтешню локальну гастрономію. Простіше кажучи, випиваємо в точках, що не піддалися спокусам туристичного мейнстріму та роками зберігають своє обличчя – автентичне і неповторне.
Цього разу ми планували гуляти вулицею Личаківською та її околицями. Однак реальність внесла певні корективи. Декілька точок, які ми знали самі або про які отримали попередні рекомендації, виявилися зачиненими – тимчасово-карантинно чи навіть навічно. Тож довелося коригувати маршрут, продовжувати його і робити таку собі петлю: Личаківська – Пасічна – Вашингтона – Зелена.

Що з того вийшло – читайте під фото”, – написав Денис.

Фото Serhii Stupnytskyi

Точка №1
ПП «Сходинка»
Адреса: вул. Личаківська, 22
Ціни: низькі
Оцінка експертів: 4+
Майже центрова точка з традиційною історією: існують понад 40 років, колись подавали каву і коньяк, ходили усі – від студентів до інженерів, сьогодні переживають не найкращі часи, ще й кава-машина своє віджила. Тримаються з останніх сил і подумують про ребрендинг.

 

Точка №2

Кафе-бар «Зелен гай»
Адреса: вул. Пасічна, 2
Ціни: низькі
Оцінка експертів: 4
Після півгодинного марш-кидка ми опинилися на Горішньому Личакові, де одразу заглянули в напівлегендарний «Зелен гай». Карантинні погрозі пішли на користь – тепер тут смердить не тільки їжею, але і хлоркою. За патріотичний куточок з Франком-Шевченком-телевізором – окремий плюсик.
Точка №3
Кафе (без назви)
Адреса: вул. Тракт Глинянський (будинок без номера, на розі з вул. Колумба)
Ціни: середні
Оцінка експертів: 4++

Приємне відкриття. Класичне кафе нашого формату. Є салат з квашеної капусти і хек. Мінус – відсутність назви, навіть народної (ну, або працівниця не все знає).

Точка №4
Кафе «Шоколад»
Адреса: вул. Яловець, 1 (колишня АС-6)
Ціни: високі
Оцінка експертів: 3
Ще одна місцина, яка відживає свої останні дні. Колись тут вирувало життя типової приміської АС. А потім місцеві наскаржилися, куди треба, автостанцію прибрали – і кафе «Шоколад» опинилося на узбіччі. Тепер навіть гарячих закусок не допросишся. «Хлопці, я тут сама сплю, а ви, бля, хочете закуски!» (с) Тож ми закусили традиційні «50» цукерками (формат сам наказував) і попрямували далі.

 

Фото Serhii Stupnytskyi

Точка №5

Кафе-бар «У Степановича»Адреса: вул. Пасічна, 43 (ріг з вул. Таджицькою)
Ціни: середні
Оцінка експертів: 2+
Ех-х-х, вулиця Таджицька! Скільки всього пережив тут автор цих рядків, скільки влив в себе і вилив назовні… Тепер часи змінилися. Культового кафе «Оранда» не існує вже десяток років. А десь незадовго до нашого візиту прикрилася і «Юність» з найкращим в цій околиці снукером (єдиним – отже, найкращим). Лишився пластиковий сурогат а-ля «Живе пиво», в якому тішать хіба назва і вивіска.

 

Точка №6

Кафе-бар без назви (в народі – «Поплавок»)
Адреса: вул. Пасічна, 53 (ріг з вул. Медової Печери)
Ціни: низькі
Оцінка експертів: 4
А ось у «Поплавку» все без змін. Вагонка, запах, сервіс, вивіска «Туалет на ремонті» («Хлопці, то для тих, хто вміє читати» (с)) і головне – кури-гриль. Прекрасний варіант, щоб підзарядитися на екваторі нашої експедиції! Шкода тільки, що цього разу зовсім без відвідувачів. В часи мого студентства тут нерідко треба було вистояти чергу, щоб отримати ласий шматочок курочки.

 

Точка №7

Чебуречна №1
Адреса: вул. Вашингтона, 5А (вхід з тилу)
Ціни: середні
Оцінка експертів: 3+
Як виявилося, культовість цього закладу дещо перевищена – існує він трохи більше 10 років. Плюси – просторе приміщення, елегантні розписи в стилі націонал-примітивізм, несподівана подача. Але їли ми і кращі чебуреки в цьому місті (бо ж Брюховичі – то, вважай, Львів, if you know, what I mean…).

 

Склад експертної ради: Денис Мандзюк – секретар, Сергій Ступніцькій – фотограф, Михайло Яртиш – казначей, Юрій Лаврін – логіст.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі