Суд у Львові призначив Стахіву примусову психіатричну експертизу

30 листопада 2021 Львів
Share Button
Фото: lviv.molbuk.ua
Відповідне рішення прийняв суддя Олег Юрків на закритому засіданні увечері вівторка, 30 листопада. Втім, прихильники Стахіва уже встигли внести заставу, тож його мають випустити з СІЗО на кілька днів, поки суд не розгляне його апеляцію на примусову психіатричну експертизу.

Галицький районний суд відправив Остапа Стахіва на примусову психіатричну експертизу у Львівську обласну психіатричну лікарню на вул. Кульпарківській на 30 днів.

Судове засідання у справі Стахіва стартувало о 17:00. Спочатку адвокат Стахіва Михайло Магарський подав клопотання про зміну судді у цій справі. Це клопотання розглянув суддя Віталій Стрельбицький, який відмовився змінювати суддю. Таким чином усі рішення під час досудового розслідування у справі Стахіва продовжить ухвалювати суддя Галицького райсуду Олег Юрків, пише zaxid.net.

Отож суддя Юрків почав розгляд клопотання прокурора про призначення судово-психіатричної експертизи у справі Стахіва. Прокурор Георгій Зенін пояснив своє клопотання тим, що у слідство буде оголошувати обставини, “під час розгляду яких підозрюваний Остап Стахів може бути визнаний неосудним або обмежено осудним”. Жодних подробиць цих обставин прокурор не розкрив. І Остап Стахів, і його адвокат виступили проти задоволення клопотання прокурора.

Також під час засідання адвокат Михайло Магарський повідомив про внесення 998,8 тис. грн застави. Остап Стахів заявив у суді, що не просив прихильників зібрати йому заставу і навіть не знав про збір коштів.

Сам Остап Стахів перед оголошенням рішення суду розповів журналістам, що перебуває у Львівському СІЗО в одиночній у камері №36. За його словами, гуляти його виводять одного, а коли ведуть коридором, то інших вязнів закривають у камерах. Він також поскаржився на цілодобове електричне освітлення і неякісну їжу.

Прокурор Георгій Зенін подав клопотання про проведення закритого засідання, і суддя Олег Юрків задовольнив його. Тож остаточне рішення суд приймав за закритими дверима.

Суддя Олег Юрків задовольнив клопотання прокурора і відправив Стахіва на судово-психіатричну експертизу у Львівську обласну психіатричну лікарню на 30 днів. Втім адвокат Остапа Стахіва заявив, що уже завтра подасть апеляційну скаргу на цю ухвалу суду. У такому разі, Стахіва не зможуть відправити на експертизу до розгляду апеляційної скарги у суді.

Водночас відомо, що за Стахіва сплатили заставу, а це означає, що його більше не мають утримувати в СІЗО. Михайло Магарський заявив, що прихильники Стахіва будуть зустрічати його з СІЗО у середу зранку, 1 грудня.

Нагадаємо, 18 листопада Галицький райсуд Львова арештував Остапа Стахіва на два місяці з можливістю внесення 998,8 тис. грн застави. Остапа Стахіва підозрюють у порушенні ч. 1, 2 ст. 109 ККУ (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади). 24 листопада Остап Стахів програв апеляцію у цій справі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі