Територію Брюхович пропонують оголосити курортом

28 жовтня 2019 Культура, Львів
Share Button
Санаторій у Брюховичах. Фото з відкритих джерел
Територію смт. Брюховичі хочуть оголосити курортом загальнодержавного значення.

Відповідну петицію зареєструвала Ярина Остапик 25 жовтня.

Як зазначає авторка, Брюховичі є рекреаційним населеним пунктом з початку ХХ століття і його статус, як курорту, був підтверджений на законодавчому рівні до 2017 р.

«Брюховичі володіють великим рекреаційним потенціалом, в тому числі унікальними та особливо цінними лікувальними ресурсами – джерелами термальних вод, наявність яких дозволяє територіям селища законодавчо закріпити статус курорту загальнодержавного значення. На території селища розташований лісовий заказник, парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва, лікувальні заклади та велика кількість об’єктів рекреаційного та оздоровчого призначення. Більшість території селища вкрита сосновим лісом, що створює унікальний мікроклімат для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, органів дихання», – йдеться у тексті петиції.

На жаль, наголошує авторка, значна частина територій та оздоровчих об’єктів Брюхович (дитячі табори, санаторії, бази відпочинку) в останні роки втратила статус рекреаційного та оздоровчого призначення: зелені насадження вирубуються, а на вказаних територіях здійснюється або запланована житлова забудова. Забудова запланована також на територіях, які потенційно можуть володіти джерелами термальних вод.

Читайте також: У Львові просять відновити старовинний сквер у центрі міста

Оголошення території Брюхович курортом, впевнена пані Ярина, дозволить використовувати природні ресурси, зокрема термальні води, унікальний ландшафт, мікроклімат та рекреаційні території з максимальною користю для потреб оздоровлення великої кількості людей та запобігти знищенню рекреаційних об’єктів.

Оголошення статусу курорту для Брюхович також підніме туристичний статус Львова, сприятиме залученню інвестицій у рекреаційну сферу та сферу обслуговування, додає вона.

Петицією пропонується розпочати процедуру оголошення селища міського типу Брюховичі курортом загальнодержавного значення та здійснити розробку Клопотання про оголошення селища міського типу Брюховичі курортом загальнодержавного значення.

До кінця збору підписів залишилось: 57 днів

Станом на 28 жовтня петицію підписали 50 осіб з 500 необхідних.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі