Три жительки Львівщини підкорили найвищу вершину Туреччини. Фото

07 липня 2021 Львів, Світ
Share Button
Фото Славської селищної ради
Три мешканки Славського піднялися на найвищу вершину Туреччини – гору Арарат. Сходження тривало п’ять днів поспіль.

Про це йдеться на сторінці Славської селищної ради у Facebook.

Дівчата розповідають, що це було нелегко, висота давалась взнаки – боліла голова. Крім того, турбували тахікардія та запаморочення, але жодна з них не думала про те, щоб зупинитися.

Сімейна лікарка Лідія Левкович разом з Іриною Попович та Коваль Людмилою піднялася на гору Арарат висотою 5137 м над рівнем моря.

«Знаєте, коли ми приїхали до підніжжя гори, і побачили вершину, я вже тоді зрозуміла – я буду там. Гора пускала нас, хто ходить в гори, той зрозуміє про що я. Останній підйом на гору ми розпочали о першій годині ночі, а о 6:20 – вже стояли на вершині. І це таке відчуття ейфорії, у голові тільки одна думка «я це зробила», – поділилася враженнями Лідія.

Похід тривав 5 днів. Спочатку туристи піднялися на висоту 3200 м, розмістили табір, акліматизувались, далі – 4000 м, а потім вже на вершину.

«У наші команді ще була одна людина-легенда – це Володимир Лютов. Лише уявіть йому 71, і це вже 5 вершина такої висоти, яку він підкорив», – розповіла Лідія.

Довідка

Арарат — згаслий вулкан на Вірменському нагір’ї. Розташований у Туреччині, на березі р. Араксу, поблизу кордону з Вірменією. За біблійною легендою, саме на горі Арарат зупинився Ноїв ковчег по завершенню всесвітнього потопу.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі