У ЛОДА заговорили про е-квиток, а перевізники вже погрожують не возити пільговиків

11 грудня 2019 Економіка, Львів
Share Button
Перевізники, які обслуговують обласні маршрути Львівщини, погрожують з 1 січня скасувати безкоштовний проїзд для пільговиків. У ЛОДА вже відреагували і кажуть про запровадження е-квитка.

Асоціація перевізників Львівщини оприлюднила на своєму сайті звернення до ЛОДА. У ньому говориться, що обласна влада не відшкодовує витрати за перевезення пільговиків, а у бюджеті 2020 Львівська обласна рада не заклала достатньо коштів на пільгові перевезення за міжміськими та приміськими маршрутами. Тому перевізники кажуть, що через збитки від пільговиків вони не можуть ремонтувати старі чи купувати нові автобуси.

Заступником голови ЛОДА Тарас Грень пояснив журналісту ІП «Діло» ситуацію, яка зараз склалася з перевізниками.

«Зараз ми перебуваємо на стадії переговорів з перевізниками і стадії можливого підписання меморандуму в частині перевезення пільгових категорій громадян, як було у 2018 чи 2019 роках. Цей процес іде, тому я сподіваюся, що всім нам вистачить порозуміння і соціальної відповідальності, щоб все ж таки його підписати. Для мене дивно, що поки ми ведемо ці перемовини, з’являються такі заяви. Але це вже інше питання як засіб впливу і донесення своєї думки», – сказав Грень.

Чиновник пояснив, що ще у 2017 році був переданий обов’язок відшкодування пільгових перевезень на місцеві бюджети та органи місцевого самоврядування, але так і не передали фінансовий ресурс, тому і виник цей дисбаланс з грошима.

«Важливо розуміти, що пільга не виникає на підставі бажання чи не бажання перевізників, бо пільга виникає на підставі норми закону. Лише норма закону може її скасувати. У цій ситуації ми будемо вживати абсолютно всіх можливих засобів, передбачених чинним законодавством України і у рамках наших повноважень, щоб все ж таки достукатися до соціальної відповідальності перевізників і переконати, що не потрібно формувати якісь конфліктні ситуації, а потрібно возити наші соціально незахищені категорії громадян. Також залучатимемо інші органи, які мають право впливати. Бо найгірше тоді, коли ті чи інші питання вирішуються у ручному режимі. Ручного режиму не буде і ми собі не дозволимо цього робити», – зазначив Грень.

Також заступник голови ЛОДА наголосив на важливому аспекті справи, який стартує із січня місяця – запровадження е-квитка.

«Єдиним виходом, щоб ця ситуація не повторювалася на майбутнє – це монетизація цих пільг і формування належного обліку через формування та впровадження е-квитка. Саме над цим працюємо і у січні місяці після реорганізації наших департаментів, будемо оголошувати публічні закупівлі, публічні конкурси на проведення тих чи інших речей. Все буде перевірено і доповнено висновками експертів. Це дороговартісні проекти і вони довготривалі, можуть зайняти рік чи два часу. Можливо, будуть задіяні кредитні ресурси. Чому раніше не почали? Зараз у нас відбувається реорганізація, тому неправильно буде, якщо процес почне один орган, а закінчуватиме інший, відповідно виникнуть питання про правонаступництво повноважень», – сказав Грень.

Чиновник зазначив, що мова йде про запровадження е-квитка на всій території Львівщини.

Читайте також: Львівська залізниця скасувала приміський поїзд до кордону з Польщею

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі