У Львові просять відновити старовинний сквер у центрі міста

20 жовтня 2019 Львів
Share Button
Фото: Ольга Вовчанська
Львів’яни хочуть ще одного скверу в центрі міста.

Впорядкування скверу на перетині вулиць кн. Романа, І. Франка, О. Герцена просять у петиції, що зареєстрована в Єдиній системі місцевих петицій.

За словами авторки петиції Ольги Вовчанської, вдавнину на цьому місці існував великий духовно-культурний осередок із православним храмом Богоявлення Господнього, цвинтарем та релігійними спорудами.

Це підтверджують історичні джерела і зображення на панорамах м. Львова А. Гогенберга (1618 р.) та Й. Ф. Гаффнера (1772 р.). Також у цій околиці старовинного міста Лева за часів національно-визвольних змагань українського народу під проводом гетьмана Богдана Хмельницького у жовтні 1648 року знайшли свій вічний спочинок багато українських козаків, котрих поховали неподалік у братській могилі-кургані.

Проте за указом австрійського уряду старовинну Богоявленську церкву, перша згадка про яку датована 1386 роком, закрили у 1801 році й розібрали, а її майно і ґрунти продали. Згодом був розібраний також і козацький курган. Наприкінці ХІХ ст. тут розмістили громадські туалети.

Понад десять років тому, стараннями православного братства св. Андрія Первозваного, українського козацтва і активних громадян туалети закрили. Сучасне козацтво встановило тут пам’ятний знак-камінь, який засвідчує бажання спорудити згодом на цьому місці пам’ятник полеглим у 1648 р. козакам Запорозького війська.

А автор петиції пропонує впорядкувати означений сквер.

«Дбаючи про відновлення однієї з історичних пам’яток нашого міста, прагнучи увіковічнити пам’ять загиблих у Львові в 1648 р. запорожців, пропоную впорядкувати сквер на перетині вулиць кн. Романа, Ів. Франка, О. Герценау належний за християнським звичаєм спосіб, з метою створення тут унікального ландшафтно-архітектурного ансамблю історичної пам’яті, що поверне прадавню духовну сутність і суспільно-національну значущість цього місця й відкриє для львів’ян і гостей міста, так би мовити, терру інкогніту», – йдеться у петиції.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі