У Львові скандальний священник посвятив у монахині дівчину в весільній сукні

12 грудня 2019 Культура, Львів, Фото
Share Button
Фото: Михайло Балушка
Відлучений від церкви священник Василь Ковпак постриг у монахині молоду дівчину з Рясного.

Як пише Zaxid.net, обряд провели у церкві святих апостолів Петра і Павла по вул. Лукасевича на околиці Львова.

Церемонію у світлинах задокументував весільний фотограф Михайло Балушка , який поділився ними у Facebook. Тисячі людей поширили цей допис. Однак, станом на вечір 12 грудня посилання не є активним, вірогідно, пост був видалений.

Фото: Михайло Балушка

Фото: Михайло Балушка

Фото: Михайло Балушка

Судячи  фотографій, церемонія багато в чому нагадувала звичайне весілля, однак нареченим був сам Ісус Христос, зображення якого постійно було поруч нареченої. Все інше повторює типову церемонію весілля – дівчина у весільній сукні готується до обряду, просить благословення у батьків і приймає присягу в церкві. До вівтаря дівчину проводять дві монахині. Загалом свідками церемонії стали понад сто осіб, більшість з яких також є монахинями.

Сам фотограф у коментарі виданню birdinflight розповів, що є прихожанином цієї ж церкви і, дізнавшись, що дівчина хоче піти в монахині, вирішив зафіксувати цей обряд.

«Я хотів зняти цю подію, щоб люди дізналися, що є й інше життя. Це нормальні речі, обряд є обряд», – пояснив Михайло Балушка.

Процес постриження провів священник Василь Ковпак, який навіть після відлучення від церкви у 2007 році, продовжує здійснювати богослужіння на Рясному.

Василь Ковпак є представником лефевристського руху. Як пояснював у 2007 році тодішній прес-секретар УГКЦ Ігор Яців, Василь Ковпак без благословіння церкви створив семінарію, а згодом наполягав, що служіння необхідно проводити тільки за старим обрядом. Через те, що священник не реагував на зауваження керівництва УГКЦ, його відлучили від церкви. Офіційно, будь-які його дії у період відлучення вважаються недійсними.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі