У Львові вперше в Україні трансплантували печінку від посмертного донора однорічній дитині

19 січня 2022, 10:19 Львів
Share Button
Фото: Олег Самчук
Тиждень тому лікарі з різних медзакладів, поліцейські та багато небайдужих людей об'єдналися, щоб однорічний Артемчик із маленького села на Прикарпатті дочекався донорської печінки.

Історію порятунку малюка на своїй сторінці у фейсбуці розповів в. о генерального директора Першого територіального медичного об’єднання Львова Олег Самчук.

Дитина народилася з непрохідними жовчовивідними шляхами. На третьому місяці життя хлопчику поставили діагноз атрезія жовчних протоків, виражена печінкова недостатність. Через хворобу у малюка була жовта шкіра, склери очей та великий животик.

У серпні стало відомо – врятувати Артема може лише трансплантація печінки. Її від посмертного донора таким маленьким діткам в Україні ще не робили, а з родини дитини за донора не підходив ніхто.

Відтак, останні чотири місяці хлопчик з 22-річною мамою Христиною жили в лікарні. Там 6 січня малюк відсвяткував свій перший День народження.

“І от 12 січня стає відомо – у Вінниці є донор. Це 44-річний чоловік, у мозку якого розірвалася аневризма. Врятувати пацієнта лікарі не змогли, але родина чоловіка підписала згоду на вилучення органів і подарувала шанс Артемку”, — каже Олег Самчук.

Печінку, яка поза тілом “живе” максимум 12 годин, з Вінниці доправив вертоліт Нацполіції.

“Орган в дитячій лікарні на Орлика зустріли трансплантологи – це наші лікарі та команда колег з столичної лікарні “Феофанія”, які приїхали на допомогу”, — розповідає чоловік.

Олег Самчук зазначає, що це хірургічне втручання виявилося надскладним. 

Спершу лікарі розділили донорську печінку, аби взяти для Артемка її частину. Сама трансплантація тривала близько 12 годин. Відтоді малюк перебуває в реанімації під цілодобовим моніторингом. 

“І нині у це велике Свято, на сьому добу після трансплантації, можу нарешті сказати: печінка працює, стан дитини стабільний..

Дякую лікарям Феофанії та Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, а також усім, завдяки кому вдалося дати шанс на життя Артемку. І звісно, найбільша подяка і шана – родичам донора, які погодилися допомогти нам врятувати життя маленького хлопчика”, — дякує лікар.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі