У мерії оскаржуватимуть рішення суду щодо виключення Дублян зі складу Львівської громади

27 вересня 2021, 20:34 Львів
Share Button
Ілюстративне фото
Для мешканців Дублян нічого не змінилося. Все працює у звичному режимі.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

«Днями стало відомо про те, що Окружний адміністративний суд міста Києва, а це перша інстанція, ухвалив рішення про нібито вилучення Дублян з Львівської громади. Насправді для мешканців і Малехова, і Дублян по великому рахунку нічого не міняється. Львівська громада продовжує працювати, продовжує надавати послуги, тому що там відбулися вибори, люди обрали владу, і вона працює.

Рішення по Дублянах буде оскаржуватися, тут треба розуміти, що воно не набрало юридичної сили. Людей треба заспокоїти, щоб вони не хвилювалися, бо в жодному з рішень суду не зазначено якийсь механізм його реалізації. Рішення нібито є, але як його реалізувати – ніхто не знає.

Я читав рішення суду і, як юрист, кажу, що воно є доволі сумнівне. Бо там йде посилання на закон про добровільне об’єднання громад, а насправді і Львівська громада, і інші були створені відповідно до іншої правової бази. Це були зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування», яким делегували Кабінету Міністрів право затвердити адміністративні центри і межі громад. Тобто це було зроблено, і це не має жодного відношення до добровільного об’єднання», — зазначив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

Як наголосив директор департаменту міської агломерації ЛМР Юрій Лукашевський, ситуація з судовими рушеннями щодо населених пунктів Львівської громади суперечить не тільки інтересам мешканців, а й держави.

«Львівська міська територіальна громада утворена відповідно до рішення Верховної Ради. А пізніше вже Кабмін визначив порядок і межі громад в Україні, в тому числі і Львівської. Межі нашої громади визначені Кабміном, тобто державою», — сказав Юрій Лукашевський.

Нагадаємо, 22 вересня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про виключення Дублян зі складу Львівської громади.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі