В Олеську обвалився дах фондосховища колишнього монастиря капуцинів

03 січня 2020, 17:29 Культура, Львів
Share Button
Фото: Сергій Грудень
Сьогодні, 3 січня, в Олеську обвалився дах фондосховища колишнього монастиря капуцинів.

Про це повідомив у Facebook Сергій Грудень.

«А хто буде займатися фондосховищами? Дах впав (Олесько)», – написав Сергій Грудень і продемонстрував відповідну світлину.

Журналіст ІП «Діло» запитав в помічника гендиректора Львівської національної галереї мистецтв Василя Мицька про цю ситуацію.

«Так, обвал частини даху в Олесько відбувся, проте не в замку, а в т.з. Монастирі Капуцинів – нашому фондосховищі. Травмованих немає, музейні предмети не постраждали. Керівництво на місці детально з’ясовує причини. Ми підготуємо більше інформації пізніше, бо музей не близько, аби не було неточностей», – повідомив Василь Мицько.

Профільний заступник Львівської ОДА Юрій Холод пояснив у Facebook, що причиною обвалу став буревій.

«Від буревію сьогодні обвалилася частина даху монастиря капуцинів в Олеську. Дерев’яні перекриття впали на муроване склепіння. На щастя, воно у доброму стані і витримало вагу конструкції. На щастя – бо саме в цьому приміщенні зберігалися понад тисячу експонатів Львівської картинної галереї. Жоден із них, а також ніхто з людей не постраждав. Наразі, переконують фахівці, всі цінні речі у безпеці. Склепіння дуже міцне, на даху вже проводять протиаварійні роботи. Найнагальніше завдання – тимчасово накрити його плівкою, щоб запобігти замоканню, якщо дощ чи сніг. Монастир є пам’яткою архітектури національного значення. Він перебуває на балансі Львівської ОДА, яка передала його в користування Львівської картинної галереї під фондосховища», – написав Юрій Холод.

Читайте також: Нижня білизна у палаці Потоцьких: модель станцювала інтим в Блакитній залі

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі