Верховний суд постановив знести незаконну багатоповерхівку у Львові

18 січня 2022, 20:13 Львів
Share Button
Фото: ЛУН
Люди вже покупляли квартири в будинку і оформили на них документи.

Незаконна будівля знаходиться на вулиці Варшавській, 27 у місті Львові. Там забудовник збудував будинок і швидко продав квартири, на які покупці вже встигли оформити право власності. Про це пише ZAXID.NET.

У 2014 році ГО «Наше ідеальне місто» отримало від міської влади Львова земельну ділянку зі старим одноповерховим будинком.
Не отримавши жодних дозволів та інструкцій від ЛМР, забудовник незаконно почав зводити на цьому місці шестиповерховий будинок. Після цього міська ДАБК оштрафувала ГО «Наше ідеальне місто» на 652 тис. грн і зобов’язала знести на той момент ще тільки один поверх.

Забудовник проігнорував заборону й за шість місяців збудував чотири поверхи. Усього планувалося шість.

Тоді ДАБК знову оштрафувала ГО на 92 тис. грн та зобов’язала незаконні поверхи знести. Також інспекція подала на забудовника до суду і позов задовольнили. Рішення ГО оскаржило, проте лише частково, оскільки квартири в незаконному будинку встигли продати, а покупці оформили право власності.

Позаминулого року ДАБІ подала та виграла касацію, за якою справу направили на повторний розгляд. 18 листопада 2020 року Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова підтвердив рішення окружного адмінсуду від березня 2019 року про знесення будинку.

«Наше ідеальне місто» намагалося в Касаційному суді оскаржити постанову апеляційного суду й зупинити її виконання, однак Касаційний адміністративний суд забудовнику відмовив.

За даними сайтів із продажу нерухомості, будівництво на вул. Варшавській, 22 завершене, однак офіційно заморожене.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі