Відома казкарка Леся Кічура отримала престижну літературну нагороду

05 травня 2020 Культура, Львів
Share Button
Львів'янку нагородили літературною премією ім. Наталі Забіли, яку вручають за найкращі твори для дітей.

«За давньою гарною традицією щороку в травні всеукраїнський журнал «Малятко» вручає премію імені Наталі Забіли. Зазвичай подія відбувається у Національному музеї літератури. На жаль, цьогоріч зібратися на це свято не випадає. Тож Почесний «Малятків» диплом вирушає до талановитої, улюбленої нашими читачами казкарки зі Львова – Лесі Кічури» – написала редакція видання на своїй сторінці у соціальний мережах.

Нагадаємо, що цю премію журнал «Малятко» заснував ще далекого 1988 року і нею щороку відзначають найкращі літературні твори на сторінках дитячого видання. У різні роки лауреатами цієї нагороди ставали такі відомі митці, як: П. Глазовий, А. Григорук, Т. Коломієць, З. Мензатюк, Н. Поклад, О.Кротюк, В. Чухліб, В. Скомаровський.

Саму ж Наталю Забілу часто називали «однією з найвидатніших українських письменниць, які писали для дітей». Упродовж усього творчого життя вона сповідувала один принцип: для дітей треба писати так само добре, як і для дорослих, тільки трохи краще.

Цьогорічна лауреатка – письменниця та казкарка з Львівщини Леся Кічура відома своїм соціально-книжковий проєктом «Добрі мамині казки», який має на мету популяризувати читання у молодшому шкільному віці через особисті зустрічі з автором. До того ж щоразу презентації своїх книг авторська проводить у форматі смачних казкових частувань-читань.

Нещодавно ІП «Діло» писав про неї, згадуючи про майбутнє поповнення в родині та роботу на новою, вже 6-ю книгою в рамках її авторського проєкту.

Із журналом «Малятко» її співпраця триває вже брижко 10-ти років. Лише впродовж 2019 року на сторінках видання були надруковані її казки: «Пригоди кита у Венеції» (№3), «Веселковий ангел» (№5),  «Як море собі друзів шукало» (№9), «Як мигдалеві пряники містом мандрували» (№12).

Сама ж лауреатка про своє нагородження зізналася: «Спершу ця новина застала мене зненацька. Але це найпрекрасніша звістка із мого творчого-письменницького життя, на яку я могла б сподіватися цієї весни! Щиро вдячна редколегії мого улюбленого з дитинства «Малятка», зокрема головному редакторові – Зінаїді Лещенко, за віру у мене та нашу тривалу дружбу з журналом. Переконана, в майбутньому на сторінках цього видання відбудеться не одна прем’єра моєї нової казки»!

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі