Як живуть старенькі в Угнівському хоспісі: відео

Share Button
Ще чотири роки тому в Угнівському хоспісі, що в Сокальському районі на Львівщині, був дірявий дах, мокрі матраци, корито замість пральної машинки і запліснявілі стіни. Однак, у 2016 році волонтери взяли стареньких та немічних постояльців під свою опікуватися, у закладі відбулися разючі зміни. Ось уже четвертий рік у хоспісі – нова директорка й нові реалії.

Сьогодні на  кухні хоспісу  – нові меблі, посуд, холодильник і морозильна камера. В меню чи не щодень –  риба і м’ясо. Хоча з районної «скарбниці» на одного пацієнта щодня виділяють лише 18 грн., ніхто не голодний –  овочі в хоспісі заготовляють самостійно, а смаколики привозять волонтери. Про це йдеться в сюжеті журналістів телеканалу «Перший Західний».

Угнівський хоспіс_ що змінилося з 2016-ого року

Старенькі й хворі. Але доглянуті, вже не голодні й під опікою волонтерів. Наші журналісти вчергове навідались до пацієнтів Угнівського хоспісу, аби перевірити, як дбають про дідусів та бабусь. Вперше знімальна група ОЧЕЙ потрапила у заклад чотири роки тому. Й побачила – дірявий дах, мокрі матраци, корито замість пральної машинки й запліснявілі стіни. Цей сюжет зібрав понад три мільйони переглядів у соцмережах. І час від часу – чотири роки потому – знову виринає у стрічці Фейсбуку. Ви засипали нас схвильованими коментарями: як можна лікувати в таких нелюдських умовах? Відповідаємо: ось уже четвертий рік у хоспісі – нова директорка й нові реалії. Але допомозі благодійників завжди раді. Переконайтесь самі.

Gepostet von ОЧІ am Dienstag, 21. Januar 2020

Крім того, у хоспісі замінили один із котлів, поміняли вікна і перекрили дах, косметичний ремонт зробили в палатах і коридорах, оновили душові. В палатах – чисто і тепло, подекуди є навіть  телевізори та  інтренет.

Водночас, тут ніколи не відмовляються від допомоги, а волонтерів чекають навіть заради простого людського спілкування. За словами Нелі Мазур, очільниці хоспісу, у них сьогодні – 25 пацієнтів, 10 з них – лежачі.

«Ми  не раз зверталася щодо розширенням штату. Адже, згідно європейських норм, на 5 людей має бути  одна санітарка, а  на 10 – одна медсестра. Відтак, на 25 людей ми повинні мати  5 санітарок і двох медсестер, і це тільки  на одну зміну. Ще хотілося б  розселити пацієнтів у палати на другому поверсі, оскільки дуже тісно», – каже Мазур.

Що стосується місцевої влади, то там реакція така:  проблема нам відома, але все впирається в гроші.

Нагадаємо, раніше ми писали, що онкохворим дітям збирають гроші на лікування.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі