Залізо, нітрати та цинк: пів таблиці Менделєєва в ранніх овочах селян з Грибович

13 квітня 2020 Львів
Share Button
Грибовицьке сміттєзвалище
Спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспеції у Львівській області проводять кризовий моніторинг поверхневих вод та ґрунтів у зоні полігону твердих побутових відходів (ТПВ) на території Малехівської сільської ради Жовківського району.

Про це повідомляє пресслужба Держекоінспекції.

За 1 квартал 2020 року відібрано 54 проби поверхневих вод та 24 об’єднаних проби ґрунту

За результатами проведених лабораторних досліджень поверхневих вод – а в 1 кварталі 2020 року відібрано 54 проби поверхневих вод та 24 об’єднаних проби ґрунту – виявлено ряд перевищень граничнодопустимих концентрацій сполук.

Так:

  • виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій згідно культурно-побутових норм водокористування в меліоративному каналі у місці сходження обвідних каналів біля автодороги Львів-Рава-Руська, приблизно 1км від підніжжя полігону ТПВ по показниках: сухий залишок та хімічне споживання кисню;
  • помітний вплив меліоративного каналу на річку Малехівка;
  • річка Малехівка не чинить негативного впливу на річку Полтва, оскільки річка Полтва зазнає забруднень вище гирла річки Малехівка (вище по течії);
  • річка Полтва чинить значний негативний вплив на якісний стан річки Західний Буг, однак цей вплив не пов’язаний із полігоном ТПВ.

За результатами проведених досліджень проб ґрунтів встановлено, що полігон ТПВ негативно впливає на ґрунти у зоні полігону. У відібраних пробах ґрунту виявлені перевищення забруднюючих речовин відносно фону по показниках: нітрати, хлориди, марганець, свинець, залізо, нафтопродукти, кадмій, цинк.

Читайте також: На Львівщині зрубали на дрова 45 ялинових дерев

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі