13 квітня – початок Священного місяця Рамадан

13 квітня 2021 релігія
Share Button
Ілюстративне фото
Астрономічно поява молодика відбулася 12 квітня 2021 року в 02.30 за Гринвічем.

Про це повідомив муфтій Духовного управління мусульман України Саід Ісмагілов.

Цього року Рамадан почався із заходом сонця 12 квітня, а 13 квітня – перший день, коли мусульмани почнуть дотримуватись посту.

Посилаючись на постанову Європейської ради з фатв та досліджень, а також на постанову Діянету Турецької Республіки, Український центр з фатв та досліджень проголосив 13 квітня – днем початку Священного Рамадану, та закликає всіх мусульман України бути єдиними в цьому питанні.

Пророк Мухаммад даючі пояснення стосовно початку місяця Рамадан, сказав: «Коли побачите молодик (місяця Рамадан), – починайте постити. І коли побачите його знову (через місяць) – завершуйте піст!»

Тобто, поява молодика свідчить про початок Рамадану, і не важливо в якій частині світу його можна буде наочно зафіксувати. Якщо новолуння відбулось, і цей факт є встановленим, то Рамадан починається для всіх мусульман, що дізнались про цю радісну новину.

В Україні 12 квітня побачити новолуння не можливо в жодній частині країни. Так само не можливо його буде побачити і в країнах Аравійського півострову. Проте факт новолуння в інших частинах землі – достатній аргумент для початку Священного місяця.

За думкою Європейської ради з фатв та досліджень, метод астрономічних розрахунків в наш час є найбільш точним та ефективним засобом з’ясування дати початку Священного місяця, і ще жодного разу він не призводив до помилок у визначенні початку та кінця Рамадану.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі