25 млн людей можуть втратити роботу через коронавірус, – дослідження

25 березня 2020 Економіка
Share Button
За оцінками МОП, найбільше постраждають молодь та робітники старшого віку, а також жінки та мігранти. Через пандемію коронавірусу майже 25 мільйонів людей у всьому світі можуть втратити роботу.

Такі дані оприлюднила Міжнародна організація праці (МОП), пише ТСН.

За словами експертів, через економічні наслідки пандемії, по всьому світу роботу втратять від 5,3 до 24,7 мільйонів людей. Для порівняння, за часів фінансової кризи 2008 року, без роботи залишились 22 млн громадян.

Окрім того, в цілому знизиться рівень зайнятості населення, оскільки внаслідок спалаху вірусу деякі працівники будуть переведені на неповну зайнятість, або ж їх заробітну плату зменшать.

Збільшиться і кількість людей, що мають роботу, але перебувають за межею бідності, оскільки їх дохід не задовольняє базові потреби. Таких людей стане більше у проміжку від 8,8 млн до 35 мільйонів у всьому світі.

Тепер же через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року – за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему «Економічний вплив COVID-19 на Україну», проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

Нагадаємо, Уряд продовжив карантин до кінця квітня.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі