У магазині в центрі Львова клієнтів обслуговують російською. Відео

08 січня 2022, 18:31 Відео, Львів
Share Button
Скріншот з відео
Попри закон про мову, у магазині "Дім шкіри "Оскар" на проспекті Свободи, 49 обслуговують російською.

Про це у своєму Facebook повідомив Максим Васильєв.

Автор допису розповідає, що на його запитання про те, відколи у Львові сфера обслуговування стала російськомовною, продавчиня сказала, що вона сама з Києва і це нормально, коли люди говорять різними мовами, але якщо принципово, то її можна попросити і вона намагатиметься говорити українською.

Інший працівник магазину пояснював (теж російською), що “світ великий і потрібно знати та вивчати багато мов”, а коли покупець почав цікавитись, чи є він власником магазину (на відео зафіксовано), то чоловік дав доручення продавчині викликати поліцію.

“На моє велике здивування, поліцейські, які прибули на виклик, почали говорити, що українська мова обов’язкова ЛИШЕ в державних органах, а не в магазинах (мусив знову вмикати камеру). Зрештою, якось вдалося пояснити, що ЦЕ НЕ ТАК, і розтлумачити статтю 30 Закону про мову, як поліцейським, так і продавцям магазину”, — розповідає Максим Васильєв.

Чоловік зазначає, що він звернеться до уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

“Дуже прикро, що такі ситуації вже трапляються в центрі Львова – одного з найбільш проукраїнських міст. Чекаю належної та швидкої реакції Уповноваженого, та сподіваюся, що ситуація буде невідкладно виправлена”, — додає Максим Васильєв.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі