62% українців вважають діяльність Сталіна негативною для України

08 травня 2021
Share Button
фото з відкритих джерел
62% українців вважають діяльність Йосипа Сталіна, а 32% – Степана Бандери негативною для України. Про це йдеться у результатах опитування, проведеного з 22 по 29 квітня фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумков.

Про це пишуть ua.news.

З тезою про негативну роль для України Сталіна як історичного діяча погоджується більшість мешканців у всіх регіонах: на заході та в центрі так вважають 78% та 69% громадян, а на півдні та на сході – по 45%. Водночас у південному та східному регіонах дещо більше (близько 35%) вважають діяльність Сталіна наскільки позитивною, настільки й негативно. Переважно позитивною його діяльність вважають 12% жителів сходу, а в інших регіонах – ще менше.

Найбільше тих, хто вважає роль Сталіна «скоріше позитивною», серед людей віком 60 років і старших – 11,9%, від 50 до 59 років – 9,8%. А серед прихильників діяльності Сталіна найбільше електорату «Опозиційної платформи – за життя» (20,5%), «Батьківщини» (8%). Але водночас серед електорату «Батьківщини» роль Сталіна вважають «скоріше негативною» 62% опитаних, серед «Європейської солідарності» – 82,9%, «Слуги народу» – 67%, «ОПЗЖ» – 27,3%.

За даними опитування, діяльність Степана Бандери як історичної постаті позитивною для України вважають 32% громадян, і стільки ж вважають його діяльність негативною. При цьому ще 21% вважає неоднозначною – наскільки позитивною, настільки й негативною. Позитивне ставлення переважає у західному регіоні (70%), а у центральному регіоні по 27% вважають його діяльність позитивною чи негативною, і також ще 27% – наскільки позитивною, настільки й негативною. Негативне ставлення переважає у південному (54%) та східному(48%) регіонах, а позитивне ставлення – по 11% в обох регіонах. Істотна частка мешканців півдня та сходу вважають діяльність Бандери наскільки позитивною, настільки й негативною (15% та 25% відповідно). Молодь більш схильна вважати Степана Бандеру історичною постаттю, чия діяльність була скоріша позитивною для України.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі