Роман Онишкевич

Роман Онишкевич

журналіст

Боже, залиши нам нашу ненависть під час війни і залиши людьми після перемоги

Роман Онишкевич | 19 лютого 2022, 16:19 Думка
Share Button
Фото з відкритих джерел
Нам навіть не дали в тиші та спокої, у християнському смиренні поховати наших мертвих. Матері полеглих ще не відплакали своїх дітей, а матері живих вже живуть у страху за них. Ми не перестаємо чистити зброю, та вдивлятися у приціл автомата нам усе ще заважає сльоза.

Ми стали іншими. Не кращими чи гіршими. Просто іншими. Іншими в тому, чого десь навіть не підозрюємо в пафосі переможних салютів, у відчаї поминальних молитов, у щирій і святій ненависті. Ми зрозуміли, що за свободу часто доводиться платити кров’ю. І тому ми усвідомили, що нас можуть убивати. Це страшно. Але страшніше інше: ми зрозуміли, що вбивати можемо ми.

Хай там як, але цей гріх – персональна справа кожної персональної душі. Потішмо себе тим, що на кожну війну кожен народ проводжають його священики. І хай проститься нам в разі чого.

Ми вже котрий день сидимо на пороховій бочці, над якою завис меч Дамокла. І ми не робимося добрішими від ефекту постійно зведених нервів. Чуєте, вожді і лідери? Чужі та наші. Ми не стаємо добрішими. Питання не в тому, чи ми витримаємо. Питання, хто зірветься першим.

Це – правда: ми не хочемо війни. Ні з москалями, ні з власною владою. Не уявляю ідіота, який без потреби хоче рити окопи замість мандрувати по світу, чистити зброю замість пити пиво чи зализувати рани замість цілувати жінок. Але нас не питають. Нас заганяють у стійло, з якого ми щойно видряпалися. І від цього ми теж робимося злішими.

Майдан повернув нам гідність і відчуття плеча ближнього. Майдан навчив нас боронити себе зі зброєю в руках. Ворог вчить нас робити те, що моєму поколінню ще ніколи не доводилося, – боронити свою землю. Ворог вчить нас ненавидіти.

І коли почалася війна, ми не пішли на неї, загнаними в кут щурами. Ми пішли зміцнювати свої честь і гідність.

Але при всім цім прошу в милосердного Бога тільки дві речі: збережи нам нашу ненависть в час війни і дай нам залишитися людьми після перемоги!

Джерело

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі